У початок

Раді пропонують для розрахунку газової ренти лютневу ціну на імпорт

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №7732-1 про внесення змін до розрахунку рентної плати за користування надрами для видобутку природного газу, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно з документом, з 1 серпня 2022 року і до повного скасування заборони на здійснення експорту українського газу планується встановити фактичною ціною реалізації, від якої розраховується рента, лютневу ціну на імпорт газу обсягом $1 010,1 за 1 тис. куб. м.

«Ціна на природний газ на вітчизняному ринку фактично перестала бути пов'язаною з європейським ринком природного газу, що призводить до викривлення співвідношення ціни на газ, за ​​яким видобувні компанії його реалізують, і податкової бази, яка визначається на підставі європейських цін», – наголошується в пояснювальній записці.

Як повідомлялося, з квітня 2022 року набув чинності закон №7038-д, який запроваджує механізм диференційованої рентної плати для видобутку природного газу залежно від трьох рівнів цін його реалізації – до $150/тис. куб. м, від $150 до $400 і понад $400. Підвищену ренту встановлено ​​на надприбуткову частину ціни понад $400.

Ціна реалізації газу, від якої розраховується рента, визначається як середньоарифметичне значення митної вартості імпорту і котирувань на нідерландському газовому хабі ТТF. Раніше рента вираховувалася лише з митної вартості імпорту.

Водночас значне зростання спотових цін у Європі, заборона експорту українського газу і зменшення споживання всередині країни призвели до того, що його видобуток став для багатьох збитковим, оскільки ціна реалізації в Україні значно нижча від європейських цін.

У зв'язку з цим народні депутати фракції «Слуга народу» зареєстрували законопроєкт №7732, яким планується прибрати з розрахунку ренти середньоарифметичне значення митної вартості імпорту і котирувань на нідерландському газовому хабі ТТF. Натомість розрахунок газової ренти пропонується здійснювати на основі внутрішніх ринкових цін реалізації.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти