У початок

Після відключення Австрії росія перепродає більше газу в Європі

Потоки російського газу до Австрії було припинено через суперечку щодо цін, але інші покупці в Європі втрутилися, щоб розкупити непродані обсяги, повідомили компанії й джерела й дані Reuters.

росія, яка до повномасштабної війни в Україні була найбільшим постачальником газу в Європу, втратила більшість своїх покупців на континенті, оскільки ЄС намагається скоротити свою залежність від російських енергоресурсів.

Значні обсяги російського газу досі продаються у Словаччину з Угорщиною, а також у Чехію, яка не має прямого контракту. Менші обсяги йдуть в Італію й Сербію.

«газпром» у суботу припинив постачання до OMV після того, як австрійська компанія погрожувала конфіскувати частину газу російської державної компанії як компенсацію за арбітраж, який вона виграла щодо контрактного спору.

Потоки до Австрії все ще були призупинені в неділю, але загальні щоденні постачання в Європу через Україну, основний транзитний маршрут для російського газу в ЄС, залишаться на рівні 42,4 млн кубометрів на день, підтвердив «газпром», ц приблизно такий же обсяг, як зазвичай.

До відключення Австрія отримувала 17 млн кубометрів на день, і зараз ці обсяги знаходять нових покупців у Європі.

Словацька державна фірма SPP заявила, що все ще отримує газ з росії, і припустила, що інші купують більше, оскільки в Європі все ще існує «великий інтерес» до російського газу.

Джерело, знайоме з постачаннями російського газу в Європу, повідомило, що газ із росії все ще дешевший, ніж з багатьох інших джерел, тому австрійські обсяги швидко перепродали.

Він відмовився називати компанії, які купували газ, раніше призначений для Австрії. Австрія заявила, що має значні запаси газу, щоб покрити дефіцит, і може імпортувати з Німеччини й Італії, коли це необхідно.

Європейський газовий ринок був чутливим до геополітичних подій і проблем із постачанням, тому транзит газу через Україну очікується наприкінці року.

Більш низькі температури в Європі також підвищили попит на опалення, що призвело до вилучення газу зі сховищ ЄС раніше, ніж минулого року.

«Пропозиція й погодні умови викликали занепокоєння запасами газу на кінець зими, що, враховуючи цілі ЄС зі зберігання, може означати потребу купувати значні обсяги (скрапленого природного газу) влітку», — сказав старший стратег з сировинних товарів BNP Paribas Альдо Спанджер.

Ціна на газ у перший місяць на голландському хабі TTF, європейська базова ціна, 15 листопада закрилася на рівні 45,72 євро за мегават-годину, що є найвищим показником майже за рік.

На піку свого розвитку росія постачала 35% газу в Європу, але після початку повномасштабної війни в Україні 2022 року «газпром» втратив частку ринку через Норвегію, США й Катар.

Очікується, що решта потоків компанії в Європу не триватиме довго, оскільки трубопровід радянських часів через Україну має бути закрито наприкінці цього року, оскільки Київ не хоче продовжувати транзитну угоду.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти