У початок

Прибутки рф від експорту викопного палива зменшилися минулого тижня на 4% — CREA

За підсумками тижня, що закінчився 12 травня, прибутки рф від експорту викопного палива зменшилися. Про це свідчать дані щотижневого звіту Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA).

За попередніми оцінками, 6-12 травня росія здійснила експорт викопного палива на 5,73 млрд євро, це на 4% менше порівняно з 29 квітня-5 травня. Надходження з експорту нафти скоротилися з 3,02 млрд євро до 2,9 млрд євро, нафтопродуктів і хімікатів — з 1,74 млрд євро до 1,52 млрд євро, природного газу — з 0,67 млрд євро до 0,6 млрд євро. При цьому доходи від експорту вугілля зросли з 0,54 млрд євро до 0,71 млрд євро.

На танкери, що належать європейським країнам чи країнам G7 або застраховані в них, було завантажено викопного палива на суму 1,76 млрд євро, що сприяє фінансуванню повномасштабного вторгнення росії в Україну.

У п’ятірку найбільших імпортерів увійшли Китай, Туреччина, Індія, ЄС і Бразилія. Туреччина залишається найбільшим покупцем російських продуктів нафтопереробки. За даними Консалтингової групи «А-95», 6-12 травня з російських портів у Туреччину було відвантажено 309 тис. тонн дизельного пального й газойлю.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти