У початок

Повернення колишньої ставки ПДВ на пальне на порядку денному не стоїть — Мінекономіки

Україна буде поступово повертати податки на пальне, які було знижено чи скасовано навесні цього року. Про це повідомив перший заступник міністра економіки України Денис Кудін в ефірі інформаційного телемарафону.

«Україна повертає податки. Таким чином, щоб споживач не відчув цього навантаження. Сьогодні уряд побачив доцільність повернення саме акцизу. Питання повернення ставки ПДВ на світлі нафтопродукти сьогодні на порядку денному не стоїть», — сказав він.

З його слів, далі уряд буде дивитись на ситуацію на світових ринках енергоресурсів, на ситуацію всередині країни й уже потім висувати пропозиції.

Нагадаємо, Верховна Рада 15 березня 2022 року ухвалила закон №7137-д, яким передбачила нульову ставку акцизу на бензин, дизельне пальне й скраплений газ і зменшення ПДВ з 20-ти до 7%.

Через п’ять місяців уряд вніс у Верховну Раду законопроєкт про скасування пільгового оподаткування на пальне, який було зареєстровано на сайті парламенту 14 серпня.

На думку директора Консалтингової групи «А-95» Сергія Куюна, після повернення акцизу ціни на нафтопродукти на АЗС залишаться на поточному рівні. Таку ж думку висловив і Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України (Мінінфраструктури ініціювало подання законопроєкту).

Нагадаємо, раніше Сергій Куюн висловив думку, що колишню 20-відсоткову ставку податку на додану вартість на пальне повертати не можна, оскільки держава не може якісно адмініструвати цей податок.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти