У початок

Постачання російської нафти в ЄС через південну гілку «дружби» в червні зростуть на 16%

Постачання росією сирої нафти сорту Urals у Європейський Союз (ЄС) через південний нафтопровід «дружби» в червні має зрости на 16% порівняно з травнем, оскільки нафтопереробники ЄС прагнуть отримати більше нафти через побоювання збоїв транзиту через Україну, повідомили Reuters два джерела.

російські трубопровідні постачання нафти в Європу виключені з-під ембарго ЄС, але цей маршрут проходить через Україну і перебуває під постійним ризиком збоїв, оскільки росія відправила тисячі військ в Україну минулого року в рамках, як москва називає, «спеціальної військової операції», хоча насправді йдеться про повномасштабну війну.

Південна гілка нафтопроводу «дружба» постачає газ в Угорщину, Словаччину й Чехію.

Очікується, що угорська MOL, головний покупець сирої нафти Urals в Угорщині й Словаччині, закупить близько 900 тис. тонн нафти Urals через цей нафтопровід у червні проти 750 тис. тонн у травні, повідомили Reuters джерела, знайомі з цим питанням.

«Нещодавня ескалація в Україні, пошкодження великих інфраструктурних об’єктів викликають занепокоєння... гарна ідея замовити більше зараз», — сказало одне з джерел, маючи на увазі зокрема руйнування цього тижня дамби Каховської ГЕС.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти