У початок

Польща й «Орлен» мають найбільший потенціал із постачання пального в Україну — експерт

Польща має найкращі можливості для збільшення постачання нафтопродуктів в Україну, зокрема бензину. Таку думку під час міжнародної конференції Fuel for Ukraine висловив директор Консалтингової группи «А-95» Сергій Куюн.

«З бензином в Україні найбільш проблемна ситуація. Але, з іншого боку, ми бачимо великі вільні обсяги у тій же Литві на заводі «Орлен Летува», там більше 1,5 млн т на рік. Це майже весь необхідний нам обсяг», — каже експерт.

На його думку, Польща загалом і «Орлен» зокрема можуть легко забезпечити необхідні Україні обсяги бензину й збільшити постачання дизпального.

«Чому Польща? У них є всі можливості диверсифікувати свій ринок. Вони можуть купити більше бензину в Німеччині, в Нідерландах, в Бельгії, взяти з Клайпеди той же свій литовський бензин і перевалити в свої портах у Гданську або Гдині, а власні польські обсяги спрямувати в Україну, — вважає він. — Польські залізничні перевалки у Журавіце, Завадувці, що працюють в українському напрямку, також недозавантажені у два-три рази. Потенціал величезний!»

При тому Сергій Куюн наголосив, що не йдеться про допомогу Україні пальним або про його безоплатну передачу.

«Ми кажемо, хлопці, зробіть бізнес, купіть в ARA, додайте до ціни маржу й продайте нам. Чому ви цього не робите? Відповіді нема. І це не зрозуміло», — заявив очільник «А-95.

У коментарі enkorr українській фахівець додав, що за його розрахунками активізація постачання в Україну може дозволити «Орлену» заробити мінімум $50 млн на рік.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти