У початок

Подайте, хто може: «Приват» знижує ціни на дизель до збиткових

Консолідована мережа «Приват» знизила ціну на дизпальне, придбаного через власний додаток «Jet!» і пунктах продажу, до 45,99 грн/л. Акційна ціна буде дійсна до 7 грудня. Про це повідомила мережа своїх клієнтів в додатку.

В той же час, ціни на пальне на стелі мережі варіюється від 46,99 грн/л в Житомирській, Одеській і Чернігівській областей до 51,99 грн/л в Донецькій. Загалом середня по мережі становить 48,77 грн/л і є однією з найнижчих в країні, поступаючись тільки мережі Marshal (48,49 грн/л).

Водночас з початку листопада гуртова вартість дизельного пального зростає під тиском зовнішнього ринку. Згідно з моніторингом Консалтингової групи «А-95», станом на 6 листопада середня гуртова ціна на пальне складала 43,97 грн/л, що майже на 1 грн/л більше ніж наприкінці жовтня.

Спред між акційною ціною в «Приват» і середнім оптом складає 2,02 грн/л. З урахуванням експлуатаційних витрат та податкового навантаження на операційну діяльність продажі по ціні менше за 48 грн/л можна вважати збитковими.

Заправитись дизелем можна не на всіх заправках мережі. Станом на 7 листопада, як свідчить інтерактивна карта в «Jet!», дизпальне можна придбати на 321 заправках з 572, коли в середині жовтня він був майже на всіх АЗК.

Перебої з постачаннями пального в оператора тягнуться ще з жовтня. За версією учасників ринку, труднощі з пальним у «приватовців» можуть бути пов’язані з браком обігових коштів. Вочевидь продажем за мінімальною та навіть збитковою ціною оператор намагається залучити кошти споживачів для подальшої закупівлі пального.

Як повідомляв enkorr, у мережі були проблеми з наявністю на заправках бензину і скрапленого газу. Наразі ситуація покращилася: бензин є на 372 заправних комплексах, скраплений газ — на 208. Всю лінійку пального можна придбати тільки на 84 АЗК, що складає всього 15% від загальної кількості станцій, розміщених на карті додатку.

Дестабілізація паливного роздробу групи «Приват» розпочалась після націоналізації та як наслідок втрати контролю за «Укрнафтою» та «Укртатнафтою» восени 2022 року.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти