У початок

«Око за око»: українські захисники отримали ще три Sharks від ОККО (фото)

Мережа АЗК ОККО і БФ «Повернись живим» передали на фронт ще 3 розвідкомлекси Shark у рамках ініціативи «Око за око». Про це enkorr повідомили у прес-службі мережі.

«На озброєння Силам оборони передано другу партію розвідувальних безпілотних комплексів Shark, які виготовлено за кошти, залучені завдяки «Око за око» – спільній ініціативі фонду «Повернись живим» і мережі АЗК «ОККО». Перший комплекс військові отримали ще до завершення ініціативи – наприкінці березня», – йдеться у повідомленні.

«Кожний літр Pulls’у помсти, яким наші водії заправлялись протягом ініціативи, вже сьогодні приніс серйозні плоди. Так, результатом застосування лише першого Shark, який коштує 13 млн грн, стало знищення ворожої техніки щонайменше на $25 млн. Це підтверджені військовими дані, й ми вважаємо, що це дуже хороший результат. Коли на фронт надходитиме більше таких комплексів, втрати агресора стануть ще відчутнішими», – каже СЕО ОККО Василь Даниляк.

Зі слів Олега Карпенка, заступника директора БФ «Повернись живим», розвідкомплекс Shark, який раніше було передано у війська, за останні кілька тижнів допоміг знищити зокрема комплекс РЕБ «Поле-21», окремі машини російського комплексу РЕБ «Свєт-КУ» і так само окремі машини дуже рідкісного ворожого радіолокаційного комплексу розвідки вогневих позицій «Яструб АВ».

«Shark також відшукав і допоміг знищити бойові машини Тор-М2, САУ, російські танки, самохідні пускові установки Бук-М2 і Бук-М3. Це зберегло життя нашим військовим і допомогло Силам оборони просунутися на одній з найгарячіших ділянок фронту», — зазначив Карпенко.

Нагадаємо, розвідкомплекс Shark коригує вогонь артилерії, задає цілі й здійснює об’єктивну фіксацію ураження ракетами Himars та іншими спеціалізованими засобами. До складу кожного з 25 комплексів Shark входить обладнане пунктом управління прохідне авто Torsus Terrastorm від Pulsar Expo, пускова установка і два БпЛА від Ukrspecsystems, які мають розмах крил 3,4 м, здатність працювати у повітрі до 4-х годин і стійкість до засобів РЕБ. Камера цих БпЛА дає змогу здійснювати адаптивний трекінг цілі навіть при швидкості об‘єкта на рівні 100 км/год.

Загалом у рамках ініціативи «Око за око» закумульовано 325 млн грн, що дає змогу виготовити 25 таких безпілотних комплексів. Зокрема мережа ОККО перераховувала на Sharks по гривні з кожного літра пального Pulls, проданого з 1 листопада 2022 року по 10 квітня 2023 року.

4 таких комплекси вже працюють на передовій, наступні партії очікуються найближчим часом й передаватимуться у розпорядження Сил оборони. Наразі триває ініціатива компанії й фонду «Око за око–2. Озброїмо ТрО до зубів».

Довідка enkorr

Мережа АЗК ОККО (концерн «Галнафтогаз»), яка входить до складу OKKO Group, – одна з найбільших автозаправних мереж в Україні. У структурі компанії також мережа закладів харчування в дорозі, стаціонарні й мобільні лабораторії контролю якості нафтопродуктів тощо.

Підрозділи компанії здійснюють реалізацію товарів через магазини на АЗК, продаж нафтопродуктів великим і малим гуртом, надають послуги з експертизи якості пального.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти