У початок

Нові санкції США можуть суттєво порушити постачання з росії — МЕА

Останній раунд санкцій США проти російської нафти, оголошений 10 січня, може суттєво порушити ланцюжки постачання нафти в країні, йдеться у щомісячному звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) 15 січня, повідомляє Reuters.

Прогноз ринку нафти МЕА, який консультує індустріально розвинені країни, все ще свідчить про те, що цього року світовий ринок матиме надлишок через те, що зростання пропозиції перевищує помірне зростання попиту.

Нові санкції США проти Ірану й росії охоплюють компанії, які обробляли понад третину російського й іранського експорту сирої нафти 2024 року, повідомило МЕА.

«Ми зберігаємо наші прогнози щодо постачань для обох країн, доки повний вплив санкцій не стане більш очевидним, але нові заходи можуть призвести до згортання балансів сирої нафти й нафтопродукту», — йдеться в повідомленні.

В останньому пакеті санкцій Вашингтона перераховано понад 160 танкерів, які перевезли близько 22% російського морського експорту нафти 2024 року, згідно з даними МЕА. Попереднє призначення суден було «дуже ефективним, зменшуючи активність призначених танкерів на 90%», заявили в агентстві.

МЕА вважає, що посилення санкцій, а також різке похолодання в Північній півкулі підняли ціни на нафту вище від $80 за барель на початку січня.

Проте МЕА заявило, що підвищення цін може бути стримано завдяки значному зростанню пропозиції поза ОПЕК+, коаліції ОПЕК+, яка прагне послабити скорочення, і здатності швидко використовувати запаси, якщо це необхідно.

Зараз МЕА очікує, що зростання світових постачань нафти досягне 2025 року 1,8 млн барелів на день (б/д), при цьому видобуток поза країнами ОПЕК+ буде більшою частиною — 1,5 млн б/д.

Це швидше, ніж його прогноз щодо зростання попиту на нафту цього року на 1,05 млн б/д після невеликого коригування у бік зниження з 1,1 млн б/д у звіті попереднього місяця.

Ф'ючерси на Brent різко знизилися в середу, торгуючись на рівні $79,71 за барель на 09:27 за Гринвічем, що на 21 цент менше, ніж у попередньому закритті.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти