Індія бореться за те, щоб більше торгівлі з росією здійснювалося в рупіях, оскільки її торгівля з москвою різко зросла, пише Bloomberg.
«Взаємні розрахунки у торгівлі в національних валютах мають велике значення», — заявив міністр закордонних справ Субрахманьям Джайшанкар, виступаючи 11 листопада на індійсько-російському бізнес-форумі у Мумбаї.
Торгівля між традиційними союзниками зросла у п’ять разів за останні три роки, згідно з даними Міністерства торгівлі, оскільки Індія споживала російську сиру нафту, тоді як більшість інших уникали її барелів після повномасштабного вторгнення москви в Україну. «Наша двостороння торгівля сьогодні становить $66 млрд, — сказав Джайшанкар. — Це робить мету досягти $100 млрд на 2030 рік більш ніж реалістичною».
Розрахунок у місцевій валюті з деякими партнерами, такими як росія, допоможе Нью-Делі зменшити залежність від долара й частково захистити свою економіку від глобальних потрясінь. Проте поштовх поки що не приніс бажаних результатів.
Відповідно до урядових даних, Індія має величезний торговельний дефіцит із росією обсягом $57 млрд, що означає, що вона купує у москви більше, ніж постачає. Це залишає росії більше індійських рупій, ніж їй потрібно для купівлі товарів, таких як електроніка, ліки, морепродукти й сталь у цій південноазійській країні.
«Проте торговельний баланс потребує термінового виправлення, оскільки він настільки односторонній», — сказав Джайшанкар, закликаючи росію послабити нетарифні бар’єри й «регуляторні перешкоди», щоб допомогти збільшити індійські постачання.
Індія в основному імпортує нафту й оборонне обладнання з росії і намагається знайти тонкий баланс із США, від яких вона хоче мати технології й капітал. Індія підтримує дружні відносини з росією, попри заперечення таких країн, як Німеччина, Японія й США.
росія хоче диверсифікувати торгівлю з Індією шляхом збільшення частки несировинних і високотехнологічних продуктів, таких як «безпілотні технології» і відновлювані джерела енергії, сказав дєніс мантуров на тому ж заході, згідно з заявою російського посольства у Нью-Делі.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти