У початок

Індія продовжує нарощувати обсяг імпорту нафти з росії

У червні постачання російської нафти в Індію досягли 1,2 млн барелів на добу (б/д), у травні іпортовано 819 тис. б/д, у квітні — 277 тис. б/д. Це суттєве зростання порівняно з 33 тис. б/д рік тому. росія зараз є другим найбільшим постачальником в Індію, замінивши Саудівську Аравію, повідомляє Reuters.

«Якщо Індія припинить купувати нафту у росії, весь світ ганятиметься за тими ж обсягами, і це ще більше підштовхне ціни на нафту», — заявив індійський урядовець.

Представники уряду й нафтопереробних заводів заявили, що основна причина купівлі Індією російської нафти – комерційна.

Офіційні особи кажуть, що Нью-Делі хоче уникнути повторення того, що він вважає помилками минулого: дотримання санкцій проти Ірану й скороченням імпорту нафти.

«Індія дотримується позиції, що якщо Китай купує, чому б і нам не купувати? – сказав виконавчий директор енергетичного консалтингу Qamar Energy Робін Міллс. – Ми не хочемо знову опинитися у тому становищі, коли Китай продовжував купувати іранську нафту, а Індія — ні».

У той час як уряд прем'єр-міністра Нарендри Моді цінує добрі стосунки з Вашингтоном і Заходом, індійські офіційні особи кажуть, що внутрішні потреби понад усе, і стверджують, що росія й раніше була більшим другом в енергетичній співпраці для Індії, ніж Сполучені Штати.

Президент США Джо Байден назвав реакцію енергетичної політики Індії на українську кризу «дещо хиткою». Індійські офіційні особи заперечують, що дії нафтопереробників законні, до того ж, деякі європейські країни все ще купують російську нафту й газ.

Керівники державних і приватних нафтопереробних заводів не очікують, що закупівлі російської нафти сповільняться найближчим часом.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти