У початок

«Нафтогаз» впіймав рф на фальші щодо транзиту газу

НАК «Нафтогаз України» не може підтвердити заяви російського «газпрому» про технічну неможливість перенесення транзиту газу із точки з’єднання «Сохранівка» на точку з’єднання «Суджа», що на контрольованій Україною території. Про це заявив голова правління НАК Юрій Вітренко, вказавши, що у минулому рф вже перекидала туди транзит, повідомляє УНН.

«Ми не можемо підтвердити заяви «газпрому» про технічну неможливість перенесення транзиту із «Сохранівки» на «Суджу». У жовтні 20-го вони зробили це з 27,5 млн куб. м/добу – через техобслуговування на їхньому боці. Тоді «газпром» подав через «Суджу» 165 млн кубометрів на добу (в 1,5 раза більше, ніж загальний транзит за минулі місяці)», – написав Вітренко у Twitter.

Раніше Україна попередила про намір припинити транзит газу маршрутом через «Сохранівку» через військові дії.

В ОГТСУ заявили, що «через втручання окупаційних сил у технологічні процеси» експлуатувати компресорну станцію в Новопскові в Луганській області вже неможливо, тому, починаючи з 11 травня, газовий потік на маршруті «Сохранівки» припиняється і переспрямовується через станцію в Суджі. За даними ОГТСУ, цією трасою на 11 травня заплановано прокачування майже 72 млн кубометрів газу.

Водночас російський концерн «газпром» заявляє, що таке перемикання «технологічно неможливе».

Згідно з ОГТСУ, через «Сохранівку» в Європу надходить транзитом майже третина всього обсягу газу, що постачається з рф.

Тим часом обсяги російського газу, що постачається транзитом у Європу через територію України через ключовий пункт «Сохранівка», скоротилися до нуля, що, за повідомленнями, випливає з даних українського оператора ОГТСУ на середу, 11 травня.

За повідомленнями, часткова зупинка транзиту російського газу через українську ГТС призвела до різкого стрибка цін на газ у Європі. Так, базові європейські ціни на газ піднялися на 6,8% на відкритті ринку, тоді як у Великій Британії – на 9%.

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти