У початок

«Нафтогаз» почав купувати газ у ЄС, але поки без розмитнення

НАК «Нафтогаз України» починає закупівлю газу у Європі, але не розмитнюватиме його, тому він не вважатиметься імпортом. Інформацію про закупівлю газу за кордоном у прес-службі «Нафтогазу» підтвердили українській редакції Forbes.

У компанії уточнили, що перші постачання газу в Україну з ЄС заплановано на вересень 2024 року, але у «Нафтогазі» не вважають закупівлю газу за кордоном імпортом, тому що його не розмитнюватимуть. Закуплений газ закачуватимуть у підземні сховища України на митний склад. Хоча газ буде оплачено, ПДВ за нього «Нафтогаз» не платитиме до моменту розмитнення.

Поки товар не розмитнять, операція не вважатиметься імпортом. Це дозволить «Нафтогазу» зробити запас газу, який можна буде оперативно розмитнити й використати в разі надзвичайної потреби, стверджують у компанії. Зберігати газ у режимі митного складу можна до трьох років.

У «Нафтогазі» додали, що увесь резервний запас придбають коштом кредитів ЄБРР на суму 200 млн євро.

«Ціна за кубометр цього газу – комерційна таємниця, і вона відрізняється від показників TTF», – зазначили у прес-службі «Нафтогазу», відмовившись вказати ціну на газ. При цьому додплит, що йдеться не про імпорт газу, а про закупівлю за кошти банку обсягу «блакитного» палива, який зберігатиметься у режимі «митний склад» і використовуватиметься «винятково за умови виникнення надзвичайних ситуацій і лише для потреб бізнесу».

Про те, що «Нафтогаз» почав імпортувати газ, напередодні повідомив колишній керівник Оператора ГТС України Сергій Макогон. Він зауважив, що якби «Нафтогаз» почав купувати газ раніше, це б коштувало значно дешевше.

Як повідомлялося, ще на початку серпня голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов запевняв, що компанія цього року не планує імпортувати газ. Водночас у липні Україна та ЄБРР підписали угоду, згідно із якою «Нафтогаз» отримає 200 млн євро на створення стратегічних резервів природного газу й підтримку енергетичної безпеки.

НАК «Нафтогаз України» планує накопичити щонайменше 13 млрд кубометрів газу у межах підготовки до наступного опалювального сезону. Це буде газ власного видобутку, запевняв Чернишов. Водночас він сподівався, що європейські компанії збільшать обсяги закачування газу в українські сховища до вересня, попри російські атаки, мішенню яких зокрема стають об'єкти газової інфраструктури.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти