У початок

Нафта з рф торгується вище за ціновий ліміт, у США готуються відреагувати

Ціни на більшість російського пального, яке експортується з Балтійського й Чорноморського регіонів, зараз перевищують ціновий ліміт, встановлений у лютому коаліцією на чолі з G7.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані агентства з аналізу цін Argus Media.

Країни «Великої сімки», Європейський Союз і Австралія встановили граничні ціни на російське дизельне та інше паливо, щоб забезпечити постачання на ринки, одночасно обмежуючи доходи москви після того, як 5 лютого набула чинності заборона ЄС на імпорт цього палива.

Коаліція встановила максимальну ціну на рівні $100 за барель для продуктів, які торгуються з надбавкою до сирої нафти, головним чином дизельного пального, і $45 за барель для продуктів, які торгуються зі знижкою, таких як мазут.

Дані Argus показали, що ціни на дизпальне, газойль, нафту й мазут російського походження в Чорноморському і Балтійському регіонах за останні тижні перевищили ці обмеження.

російська нафта марки Urals також торгується вище від встановленого коаліцією обмеження ціни в $60 за барель.

Джерела й експортери повідомили Reuters, що адміністрація президента США Джо Байдена має намір розширити охоплення західних торгових домів, страховиків і власників танкерів, щоб нагадати їм про дотримання обмеження цін.

Співрозмовники видання очікують, що адміністрація використовуватиме «м’яку» тактику замість широко поширених погроз суворих заходів щодо потенційних порушників, оскільки це може підірвати енергетичні ринки.

Як писав enkorr раніше, завдяки «тіньовому флоту» й маніпуляціям з перевізними документами росія продає нафту за ціною понад $60 за барель.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти