У початок

Нафта продовжує дешевшати на рішенні ОПЕК+

Ціни на нафту знижуються під час торгів у п'ятницю через рішення ОПЕК+ прискорити темпи нарощування видобутку. Серпневі ф'ючерси на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures на 14-05 кск здешевшали на $0,74 (0,63%) — до $116,87 за барель, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Вартість ф'ючерсу на WTI на липень на електронній сесії Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилася на цей час на $0,81 (0,69%) — до $116,09 за барель.

Знижувальним чинником для цін на нафту стало рішення ОПЕК+ збільшити квоти на видобуток нафти у липні й серпні на 648 тис. барелів на добу (б/д). Раніше планувалося, що квоту на липень, серпень і вересень буде збільшено на 432 тис. б/д.

Організація також продовжила період компенсації недоскороченого раніше видобутку до кінця грудня 2022 року відповідно до прохання деяких країн із низькими показниками й зажадала, щоб вони представили свої плани з виробництва сировини до 17 червня 2022 року.

При цьому багато аналітиків зазначають, що реальний ефект від такого рішення для нафтового ринку буде мінімальним.

«Швидше за все, ОПЕК+, як і раніше, постачатиме на ринок значно менше нафти, ніж передбачено угодою», — зазначив аналітик Commerzbank Карстен Фрітш.

Напередодні Міністерство енергетики США повідомило, що резерви нафти в країні минулого тижня впали на 5,07 млн барелів, тоді як експерти в середньому прогнозували помірніше скорочення — на 2,1 млн барелів.

Товарні запаси бензину знизилися на 711 тис. барелів, дистилятів – на 529 тис. барелів. Експерти очікували зменшення першого показника на 100 тис. барелів і підвищення другого — на 750 тис. барелів.

«Поєднання зростаючого експорту й імпорту, що скорочується, спровокувало значне зниження запасів, навіть попри вивільнення 5,4 млн барелів зі стратегічного резерву. Зростання експорту пояснюється збільшенням постачань у Європу», — сказав старший нафтовий аналітик у Kpler Метт Сміт.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти