У початок

На Закарпатті вибухнув побутовий газовий балон, є постраждалий

Вибух побутового газового балона стався в селі Плаюць Рахівського району (Закарпатська область). Постраждалого шпиталізували й прооперували. Про це повідомили на сторінці Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги.

«До приїзду медичної бригади сусіди винесли постраждалого із палаючого будинку. Молодий чоловік був при свідомості, але у шоковому стані – окрім опіків обличчя й рук, вибухом понівечило кисть лівої руки (відриті переломи пальців і зап’ястя)», – йдеться у повідомленні.

Коли стан чоловіка стабілізували, пацієнта доставили у Рахівську районну лікарню, де провели обстеження, зробили рентген і прооперували. Стан постраждалого стабільний.

«Як згодом розповів постраждалий, він самотужки намагався змінити газовий балон. У момент відкручування вентиля стався вибух», – пишуть на сторінці центру екстреної меддопомоги.

Зазначимо, що проблема розгерметизації балонів із пропан-бутаном особливо актуальна холодної пори року. Заправлені на АГЗП балони без контрольного зважування часто наповнені надто великим обсягом СВГ. При нагріванні ємності відбувається витік газу, що і призводить до НП. Крім того, балони, що заправляються на АГЗП, як правило, не проходять технічних перевірок, що призводить до їх прискореного зносу.

Нагадаємо, що згідно із законодавством заправку газових балонів дозволено лише у встановлених пунктах ліцензованими компаніями. Заправку на АЗС і АГЗП заборонено.

Раніше у своїй авторській колонці «Балон на мільйон»  експерт Консалтингової групи «А-95» Артем Куюн зазначав, що різке зростання популярності скрапленого газу у балонах вимагає від держави зусиль із убезпечення їх обігу.

На його погляд, заправлений газовий балон може стати одним із варіантів енергетичної автономії для населення в теперішніх умовах. Проте газовий балон залишається небезпечним предметом, і зростання кількості користувачів на тлі браку технічної культури може призвести до масових трагедій.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти