російська сира нафта становила значну частку загального імпорту нафти Чеською Республікою в першій половині 2023 року, повідомляє Reuters із посиланням на MERO, оператора трубопроводів.
Зростання відбувається навіть тоді, коли країна прагне відійти від постачань російської нафти.
У загальному імпорті російська нафта склала 65% порівняно з 56% за весь 2022 рік і 49% у 2021 році.
Нафта імпортується в Чехію через нафтопровід «дружба», який пролягає територією України, і нафтопровід IKL, який з’єднується з нафтопроводом TAL у Німеччині.
«Частка імпорту нафти з росії (по нафтопроводу «дружба») по відношенню до імпорту з інших країн (по нафтопроводу IKL) за перші шість місяців цього року склала, округлившись у більший бік, 65:35%», — цитує MERO.
Ключовим клієнтом MERO є Orlen Unipetrol, що входить до складу польської нафтопереробної компанії PKN Orlen.
Orlen Unipetrol управляє двома нафтопереробними заводами (НПЗ) в Литвинові й Кралупах.
Чехії дозволено імпортувати російську трубопровідну нафту як виняток із санкцій, запроваджених ЄС проти росії.
MERO почало роботи з модернізації нафтопроводу TAL, що має забезпечити перехід на повністю неросійське джерело нафти з початку 2025 року.
Orlen Unipetrol, окрім заяви про те, що працює згідно з правилами, не коментує збільшення частки постачань із росії.
В Orlen Unipetrol додали, що на Литвиновському НПЗ вносяться зміни для переходу з російської нафти на інші суміші вчасно для модернізації трубопроводу TAL.
«У жовтні ми проведемо орієнтовно місячні пробні випробування на Литвиновському НПЗ, під час яких перевіримо там технологію виробництва з переробки винятково неросійської нафти», — повідомили в Orlen Unipetrol.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти