У початок

Морські постачання нафти з росії впали до мінімуму за 16 місяців

Середній чотиритижневий морський експорт сирої нафти з росії впав до найнижчого рівня з серпня 2023 року, до 2,92 млн барелів на день (б/д), а останнє падіння збільшило втрату з жовтневого піка до 540 тис. б/д, свідчать дані Bloomberg.

Падіння обсягів перевезень за два з половиною місяця було зосереджено у портах на заході росії, і це було посилено зниженням кількості вантажів, що відправляються з усть-луги з середини грудня.

Потоки сирої нафти через порт за чотири тижні до 5 січня — цей показник згладжує деяку волатильність, яка спостерігалася у коротші терміни, — знизилися на 25% порівняно з періодом до 20 жовтня.

Щоденні потоки сирої нафти за тиждень до 5 січня впали приблизно на 190 тис. барелів – до 2,88 млн, змінивши більш ніж половину зростання попереднього тижня. Падіння було спричинене меншими потоками з балтійських і арктичних портів країни. Постачання також залишилися більш ніж на 25% нижчими від свого останнього максимуму.

Постачання сирої нафти 2024 року становили близько 80 тис. б/д, або на 2,5% нижче від середнього показника за весь попередній рік.

Можливою причиною падіння потоків сирої нафти є збільшення кількості нафтопереробних заводів (НПЗ), що зменшує обсяг сирої нафти, доступної для експорту. Ані короткочасний невизначений інцидент на помповій станції на трубопроводі до усть-луги минулого місяця, ані атака українського безпілотника на порт у вихідні, здається, не були достатньо значними, щоб пояснити падіння.

Частину сирої нафти могло бути переспрямовано у російський тихоокеанський порт «козьміно», де минулого місяця спостерігалися рекордні постачання в 993 тис. б/д. До кінця минулого року порт мав прийняти нафту, що доставляється через залізничну станцію «грузова». Це може збільшити потік на 7 млн тонн на рік, або приблизно на 140 тис. б/д.

Скорочення постачань зафіксовано після того, як група виробників нафти ОПЕК+, яку росія очолює разом із Саудівською Аравією, втретє відклала свій план почати додавати частину постачань, які вона скоротила в останні роки. москві доведеться почекати принаймні до квітня, щоб досягти цільового зростання виробництва, хоча це може бути знову відкладено через очікування надлишку пропозиції.

Офіційні дані показують, що видобуток нафти в росії в грудні був трохи нижчим за цільовий показник ОПЕК+. Минулого місяця країна видобувала 8,971 млн барелів сирої нафти на день, що практично не змінилося порівняно з листопадом, тоді як її цільовий видобуток зріс на 30 тис. б/д після закінчення скорочення компенсації, яке вона обіцяла минулого місяця.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти