У початок

Імпорт газу в Німеччину 2024 року впав на 11%

Імпорт газу в Німеччину торік упав на 11% порівняно з 2023 роком, причому Норвегія стала найбільшим постачальником, тоді як експорт скоротився більш ніж удвічі, повідомив Reuters мережевий регулятор країни.

Згідно з попередніми даними Bundesnetzagentur, німецький імпорт газу впав до 865 терават-годин (ТВт•год) 2024 року з 968 ТВт•год 2023-го.

За Норвегією з 48% постачань ідуть Нідерланди з 25% і Бельгія з 18%, йдеться у повідомленні.

Тим часом експорт із Німеччини впав до 89 ТВт•год 2024 року зі 187 ТВт•год роком раніше, а Нідерланди, Чехія й Австрія є одними з її найважливіших клієнтів.

Загалом минулого року Німеччина використала 844 ТВт•год газу, що на 3,5% більше, ніж 2023-го, причому 39% використано домогосподарствами й підприємствами і 61% промисловістю.

Німеччина, як і решта великих європейських країн, намагалася скоротити свою залежність від російського газу після повномасштабного вторгнення москви в Україну 2022 року, внаслідок чого високі ціни розпалили інфляцію й підвищили вартість життя в регіоні.

З кінця 2022 року вона почала будувати плавучі термінали для імпорту скрапленого природного газу (СПГ) зі світового ринку, щоб доповнити трубопроводи.

Регулятор зазначив, що величезні сховища газу в Німеччині наразі заповнено на 77% від їхнього обсягу, додавши, що з 4 листопада тривають безперервні вилучення.

В окремій заяві щодо потужностей відновлюваної електроенергії, які також контролюються регулятором, Bundesnetzagentur зазначило, що загальна потужність становила 190 гігават (ГВт) на кінець 2024 року, що на 12% більше, ніж 2023-го.

Німеччина пришвидшує отримання дозволів на енергетичні потужності, щоб збільшити енергію вітру й сонця і зменшити залежність від викопного палива. Більше потужності може допомогти підтримати електрифікацію транспорту й системи опалення, які здебільшого працюють на газі й нафті.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти