У початок

Кому за 40: яким буде новий рівень цін

Міністерство економіки України досі не оприлюднило середню вартість бензину і дизпального, з яких вираховується гранична ціна реалізації пального на автозаправних станціях (АЗС) на початок травня.

Нагадаємо, що згідно з постановою Кабінету міністрів України, граничні ціни розраховуються за 10 попередніх днів і публікуються 1, 11 і 21 числа місяця.

Як зазначили в Консалтинговій групі «А-95», розрахункові роздрібні ціни Мінекономрозвитку на пальне на першу декаду травня можуть скласти 31,19 грн/л на бензин і 35,63 грн/л — на дизельне пальне.

З урахуванням граничних торгових націнок максимальна ціна на «звичайний» бензин для його продажу через мережу АЗС не повинна буде перевищувати 37,69 грн/л, на «звичайне» дизпальне – не вище за 42,63 грн/л.

Відповідно преміальні марки пального можуть реалізовуватись з 5%-вою надбавкою: бензин А-95 – за 39,57 грн/л, дизпальне – за 44,76 грн/л.

Слід сказати, що нова версія постанови про держрегулювання містить норму, яка дозволяє нерегульовану ціну на преміальні марки при наявності у продажу стандартної марки. Водночас за наявності винятково преміальних марок на них поширюється норма про 5% від граничної ціни.

Як відомо, останнім часом уряд публікує розрахунок із затримкою або взагалі не публікує. Зокрема, черговий бюлетень 1 квітня опубліковано не було. Тоді світові ціни на нафтопродукти значно виросли, та через відсутність публікації українські оператори були змушені працювати в рамках «старих» граничних цін, що призвело до збитків і відштовхнуло операторів від контрактування додаткових обсягів пального у квітні.

Як повідомляв enkorr, уряд підвищив граничні рівні торгової надбавки до середньої роздрібної ціни на дизельне пальне, що реалізовується на АЗС, з 5 до 7 грн/літр, для бензинів – з 4,55 грн до 6,5 грн/літр.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти