У початок

Комітет Ради підтримав законопроєкт про боротьбу з нелегальним продажем пального

Також є російською мовою

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді ухвалити у другому читанні законопроєкт №2515 про введення в Кодекс адміністративних правопорушень нового проступку - порушення порядку торгівлі паливом, йдеться в повідомленні інформаційного управління апарату ВР.

Відзначається, що при підготовці до другого читання до проєкту закону надійшло 33 пропозиції, 10 з яких пропонується врахувати, а 23 – відхилити.

У комітеті також підготували три пропозиції до проєкту, які пропонується врахувати.

«За результатами голосування комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді ухвалити законопроєкт у другому читанні з урахуванням пропозицій комітету», – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв enkorr, у першому читанні законопроєкт № 2515 було ухвалено торік 14 липня. Автори документа – депутати з фракції більшості – «Слуги народу» Дмитро Притупень і Максим Павлюк. Вони зареєстрували законопроєкт ще 2 грудня 2019 р..

На думку розробників документа, зміни дають змогу правоохоронним органам притягати до відповідальності фізичних осіб, які займаються торгівлею пальним і свідомо не реєструються як суб'єкт підприємницької діяльності.

Таким чином вони уникають штрафів 250 тис. грн, передбачених Податковим кодексом за торгівлю паливом без ліцензії, які можуть застосовуватися тільки до юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців.

Залучити фізосіб до відповідальності за незаконну торгівлю пальним у чинній редакції Кодексу адміністративних правопорушень, на думку депутатів, також проблематично, оскільки для цього необхідні ознаки систематичності порушення, тобто не менше трьох упродовж одного календарного року.

Крім торгівлі без наявності дозвільної документації (ліцензії), пропонується додатково встановити відповідальність ще й за порушення інших правил торгівлі пальним.

Адміністративні штрафи за торгівлю пальним без дозвільних документів пропонується встановити на рівні від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів (17 000-34 000 грн) з конфіскацією пального і обладнання. За порушення інших правил торгівлі пальним – від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів (8 500-17 000 грн).

Законопроєктом пропонується надати поліцейським і податківцям право складати адміністративні протоколи й вилучати до рішення суду паливо, обладнання, транспортні засоби, задіяні в реалізації палива. Також вони можуть отримати право вилучати кошти, отримані в результаті вчинення адмінпорушення.

Нагадаємо, за дорученням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля у всіх регіонах України відновилася кампанія боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів.

Раніше повідомлялося, що в Україні спостерігається стрімке розширення тіньового ринку нафтопродуктів, що проявляється як у зростаючих обсягах виробництва на міні-НПЗ, так і в поновленні діяльності нелегальних заправних станцій.

Консалтингова група «А-95» оцінює сукупні втрати державного бюджету від нелегального обігу нафтопродуктів у 2020 році в близько 19 млрд грн, а в 2021 році вони можуть перевищити 20 млрд грн.

Згідно з дослідженням «А-95», найбільша частка несплачених податків припадає на оптимізацію ПДВ і податку на прибуток – понад 15 млрд грн. Іншим потужним джерелом втрат є нелегальне виробництво нафтопродуктів.

За спостереженнями «А-95», з різною інтенсивністю в Україні працює понад 30 об'єктів малої нафтопереробки, що випустили в 2020 р. близько 470 тис. т різноманітної нафтохімічної продукції, яка не обкладається акцизним податком. Насправді це низькоякісні моторні палива стандартів Євро-2 і Євро-3, які йдуть у роздрібну мережу. Сума несплаченого акцизу за 2020 р. оцінюється в 3,8 млрд грн.

На початку року стало відомо про потужний канал постачань в Україну безакцизних компонентів для виробництва моторних палив на основі МТБЕ і метанолу як розчинників (код 3814009090). Одержувачами цієї продукції в січні-лютому стали роздрібні мережі або міні-НПЗ: група «БРСМ-Нафта» (3,9 тис. т) і харківська компанія «Пром Хім» (4,1 тис. т), що спрямовує частину ввезених розчинників на міні-НПЗ у Мерефі (Харківська область), звідки закуповує пальне мережа Motto. Серед імпортерів розчинників також слід виокремити ТОВ «Термінал» (ЄДРПОУ 32547138), яке за перші два місяці 2021 р. ввезло 400 т.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти