У початок

Китай у червні наростив запаси сирої нафти

Китай прискорив темпи нарощування запасів сирої нафти у червні, оскільки найвищий імпорт за майже два роки перевищив зростання перероблення на нафтопереробних заводах (НПЗ), повідомляє Reuters.

Надлишок сирої нафти в Китаї у червні становив 1,42 млн барелів на добу (б/д), що більше, ніж 1,40 млн б/д у травні, і вже четвертий місяць поспіль перевищує рівень 1 млн б/д, згідно з розрахунками, заснованими на офіційних даних.

За перше півріччя 2025 року середній надлишок сирої нафти в Китаї становив 1,06 млн б/д, оскільки високий імпорт у ІІ кварталі компенсував слабкий початок року.

Обсяг сирої нафти, що надходить до запасів, дає китайським нафтопереробникам гнучкість у найближчі місяці — вони можуть скоротити імпорт, якщо вважатимуть, що ціни на нафту зросли надто швидко через ізраїльсько-іранську війну минулого місяця.

Китай не розкриває точних обсягів сирої нафти, що надходить до стратегічних або комерційних запасів, але оцінку можна зробити, віднявши обсяг перероблення від загального обсягу сирої нафти, доступної з імпорту і внутрішнього видобутку.

У червні НПЗ переробили 15,15 млн б/д, що на 8,8% більше, ніж у травні, і є найвищим показником з вересня 2023 року.

Імпорт сирої нафти в червні становив 12,14 млн б/д — це найвищий добовий показник з серпня 2023 року й на 7,1% більше, ніж у травні.

Внутрішній видобуток у червні становив 4,43 млн б/д, порівняно з 4,35 млн б/д у травні.

Сукупно імпорт і внутрішнє виробництво у червні дали 16,57 млн б/д сирої нафти, доступної для перероблення, залишаючи надлишок обсягом 1,42 млн б/д після віднімання фактичного перероблення.

Варто зазначити, що не вся ця надлишкова нафта, ймовірно, була додана до сховищ — частина могла бути перероблена на заводах, які не враховуються в офіційній статистиці.

Попри прогалини в даних, очевидно, що з березня Китай імпортує нафту значно вищими темпами, ніж потрібно для задоволення внутрішнього попиту на паливо.

Китай має досвід імпорту надлишкових обсягів сирої нафти, коли вважає, що ціни є низькими, і скорочує закупівлі, коли ціни зростають.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти