У початок

Gaz-System з Orlen підписали контракт на послуги регазифікації на терміналі FSRU

18 серпня 2023 року Gaz-system та Orlen підписали контракт на послуги регазифікації на терміналі FSRU у Гданській затоці, який стане важливим елементом інфраструктури імпорту газу для Польщі й регіону Центральної і Східної Європи, повідомляє Центр інформації про енергетичний ринок.

Проєкт будівництва терміналу FSRU передбачає розміщення в районі Гданська плавучого FSRU (Floating Storage Regasification Unit), пристосованого для проведення процесу регазифікації на рівні 6,1 млрд м3 газового палива на рік. Угоду про регазифікацію було підписано в рамках процедури Open Season, в рамках якої Orlen розмістив замовлення на 100% послуг з регазифікації, які надає Gaz-system.

Термінал FSRU у Гданську є частиною процесу енергетичної й економічної трансформації країни, яка передбачає перехід на джерела енергії з меншими викидами.

«Проєкт FSRU Terminal, підтверджений групою Orlen на ринку, є ще одним елементом енергетичної безпеки країни, заснованої на раціональних економічних засадах. Після завершення транскордонних сполучень з Данією, Литвою й Словаччиною і розширення LNG-терміналу у Свіноуйсьце цей проєкт збільшить газову диверсифікацію Польщі й регіону Міжмор’я», – сказав Марцін Хлудзінскі, президент правління Gaz-system.

Для Orlen скраплений природний газ є одним із стовпів стратегії диверсифікації й розвитку довгострокового комерційного потенціалу.

«Паливно-енергетична безпека Польщі завжди була для нас пріоритетом. Саме необхідність зміцнення цієї безпеки була однією з причин побудови сильного мультиенергетичного концерну. Завдяки злиттю з Lotos, PGNiG та Energa ми маємо потенціал для подальших проєктів, важливих з погляду енергетичної незалежності країни і регіону. Одним із таких проєктів є плавучий СПГ-термінал, який буде побудовано у Гданській затоці, де Orlen зарезервував усі потужності регазифікації», — зазначив Даніель Обайтек, президент правління Orlen.

Наразі термінал FSRU у Гданську перебуває на завершальній стадії проєктування. У липні цього року Gaz-system завершила процес отримання адміністративних рішень для всіх трьох наземних газопроводів, які реалізуються в рамках проєкту FSRU. Трубопроводи матимуть загальну довжину приблизно 250 км і діаметр 1000 мм. Будівництво цих сполучень має розпочатися 2024 року. У рамках морської частини проєкту FSRU ведуться роботи з проєктування причалу для плавучого терміналу FSRU разом із морською ділянкою газопроводу, яку буде розташовано на дні Гданської затоки.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти