У початок

Естонія достроково припиняє весь імпорт російських нафтопродуктів

Уряд Естонії в четвер схвалив постанову, яка регулює покупку, імпорт і транспортування нафти й нафтопродуктів з росії, повідомляє агентство BNS.

Згідно з документом, припиняється весь імпорт російських нафтопродуктів до завершення встановленого Європейським Союзом затяжного перехідного періоду і забороняється його ввезення з 5 грудня.

«З 5 грудня транзит російської нафти й нафтопродуктів в Естонії має бути повністю припинено», — заявляв раніше міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу в інтерв'ю газеті Postimees.

Глава МЗС нагадав, що Євросоюз встановив поступовий перехідний період запровадження санкцій на імпорт і транзит російських нафтопродуктів. Він має закінчитися у лютому наступного року. Поки що завдяки сусідству з росією і близько розташованими портами експорт цієї продукції в Естонію триває.

«Позиція Естонії завжди полягала в тому, що з цим потрібно покінчити якнайшвидше», — заявляв Рейнсалу. Він виключав, що республіка на загальноєвропейському рівні ініціює скорочення перехідного періоду.

Рейнсалу повідомляв також, що спрямував до Європейської комісії пропозицію про введення нового пакету санкцій і невідкладне і всебічне застосування енергетичних санкцій проти російського газу й нафти.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти