Норвезька компанія Equinor купила 9,8% акцій, оцінених приблизно в $2,5 млрд, у данському розробнику офшорних вітрових електростанцій Orsted, оскільки вона прагне створити свій портфель відновлюваних джерел енергії, повідомляє Reuters.
Акції Orsted упали на 69% порівняно з історичним максимумом 2021 року, оскільки морський вітровий сектор зіткнувся зі стрімкими витратами й технічними проблемами з турбінами.
Але Equinor заявила, що її придбання акцій було довгостроковою ставкою на сектор, після того, як норвезька компанія повільно просувалася в досягненні своїх амбітних цілей щодо відновлюваної енергетики.
Угоду буде зараховано до цільового портфоліо відновлюваної енергетики Equinor, додавши 1,7 ГВт чистої генеруючої потужності до мети компанії встановити 12-16 ГВт на 2030 рік, сказав Reuters генеральний директор компанії Андерс Опедаль.
На кінець 2023 року компанія мала менш як 1 ГВт встановлених відновлюваних потужностей.
«Ми розглядаємо це як хороший контрциклічний крок на цей час часу, щоб отримати дуже привабливий портфель», — додав Опедаль.
Ціна акцій Orsted підвищилася більш ніж на 8% після цієї новини, перш ніж скоротити прибуток до зростання на 5,8% о 13:00 GMT. Акції Equinor упали на 3,9%.
Equinor заявив, що не планує збільшувати свою частку понад 10% і не шукатиме представництва в раді директорів.
Найбільший у світі розробник офшорної вітрової енергії торік постраждав від витрат і затримок проєктів, оскільки інфляція підняла ціни на турбіни та інше обладнання й послуги.
«Офшорна вітрова промисловість зараз стикається з низкою проблем, але ми залишаємося впевненими у довгостроковій перспективі цього сектора та вирішальній ролі морської вітрової енергетики в енергетичному переході», — сказав він.
Позиція власності Equinor була створена з часом завдяки поєднанню ринкових покупок і блокової торгівлі, повідомила компанія.
Ця інвестиція робить Equinor другим за величиною акціонером Orsted після уряду Данії.
Борючись за відновлення довіри інвесторів, Orsted у лютому скоротив свої цілі щодо інвестицій і потужностей і призупинив виплати дивідендів у рамках великого перегляду.
«Структурно це нічого не змінює для напрямку, в якому рухається Orsted», — сказав аналітик Sydbank Джейкоб Педерсен.
З його слів, компанія має широку політичну підтримку в Данії, і немає ознак того, що держава відмовиться від своїх 51% акцій.
Данія залучила Goldman Sachs як стратегічного акціонера 10 років тому, коли компанія — раніше DONG Energy — була зосереджена на нафті й газі. Банк Волл-стріт подвоїв свої інвестиції у 8 млрд крон лише через два роки, коли Orsted вийшов на біржу в Копенгагені 2016 року.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти