У початок

Екстопменеджера «Укртатнафти» підозрюють у привласненні нафти

Колишньому виконувачу обов’язків першого заступника голови правління «Укртатнафти» (2019-2022 рр.) повідомлено про підозру в заволодінні сирою нафтою на загальну суму понад 2 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора.

За даними слідства, службові особи незаконно перемістили нафту з митних складів за допомогою мережі магістральних нафтопроводів на територію нафтопереробного заводу для переробки й отримання світлих нафтопродуктів.

У подальшому реалізували їх невстановленим особам.

Наразі підозрюваному обрано запобіжний захід — тримання під вартою.

Тривають заходи зі встановлення інших службових осіб підприємства, які причетні до вчинення цього кримінального правопорушення.

Зазначимо, у вказаний період посаду першого заступника голови правління «Укртатнафти» займав Руслан Ляпка. Раніше йому вже було повідомлено про підозру в умисному ухиленні від сплати акцизного податку за січень 2022 року на суму понад 605 млн грн і лютий 2022 року — на суму понад 680 млн грн.

Нагадаємо, на початку листопада 2022 року влада України на основі закону «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану», а також низки наказів Верховного головнокомандувача ЗСУ прийняла рішення про примусове відчуження у власність держави акцій кількох стратегічно важливих підприємств, серед яких — ПАТ «Укрнафта» і ПАТ «Укртатнафта», які раніше контролювала група «Приват» та інші приватні акціонери.

7 листопада Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ухвалила це рішення.

Після цього у ПАТ «Укрнафта» і ПАТ «Укртатнафта» було змінено склад наглядових рад. Згодом керівником «Укрнафти» й «Укртатнафти» було призначено Сергія Корецького.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти