Експорт російських нафтопродуктів зріс у грудні до п’ятимісячного максимуму, оскільки закінчення сезонних ремонтів НПЗ збільшило потоки ключових видів палива, таких як дизельне й нафта.
Морські постачання нафтопродуктів минулого місяця становили 2,24 млн барелів на день (б/д), свідчать дані аналітичної компанії Vortexa Ltd., зібрані Bloomberg. Це на 12% вище від переглянутого обсягу за листопад і найвищий показник із липня.
Потоки – один із ключових індикаторів для доступу ринку до національного видобутку нафти після того, як москва засекретила офіційні дані про видобуток. Згідно з даними міністерства енергетики рф, видобуток нафти в росії у грудні впав нижче від цільового показника ОПЕК+.
Станом на середину місяця грудневі темпи переробки російських нафтопереробних заводів (НПЗ) досягли 17-місячного максимуму, що призвело до збільшення виробництва палива. Дані Vortexa показують, що відтік дизельного пального й нафти спричинив стрибок постачань палива минулого місяця.
Проте загальний експорт нафтопродуктів країни у грудні був приблизно на 10% нижчим від рівня минулого року. Крім того, середній відтік 2024 року був приблизно на 12% нижчим за обсяги 2022 року, коли Європа все ще імпортувала російське паливо.
Експорт дизельного пального й газойлю зріс на 17% порівняно з попереднім місяцем, досягнувши п’ятимісячного максимуму в 899 тис. б/д, а постачання, що прямують до африканських портів, підскочили на 33%. Туреччина з Бразилією торік залишалися найбільшими покупцями російського дизпального, хоча обсяги в Африку зросли завдяки потокам, зокрема в Лівію, Туніс і Єгипет.
Експорт нафти зріс на 22%, до 444 тис. б/д, найвищого показника з травня. Вантажі, що прямують в Азію, піднялися до дев'ятимісячного максимуму, а Тайвань випередив Китай і став найбільшим покупцем російської нафти за рік.
Постачання мазуту зросли майже на 8%, до 711 тис. б/д, найвищого показника з лютого. Більші продажі в Азію й Африку компенсували менші потоки на Близький Схід.
Відтік сировини з НПЗ, яка включає вакуумний газойль, упав на 7%, до 125 тис. б/д.
Минулого місяця постачання бензину й сумішевих компонентів скоротилися більш ніж удвічі – до 14 тис. б/д, а постачання авіаційного палива зросли на 23%, до 44 тис. б/д.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти