У початок

Експорт нафти з Лівії впав до 400 тис. б/д через політичні суперечки

Експорт сирої нафти з Лівії впав цього місяця приблизно до 400 тис. барелів на день (б/д) з 1 млн б/д у серпні, оскільки триває політичне протистояння в північноафриканському виробнику ОПЕК, повідомляє Reuters, посилаючись на дані портів і служб стеження за рухом суден.

Відповідно до даних нафтової аналітичної компанії Kpler і портових агентів, наведених Reuters, більшість експорту нафти з Лівії цього місяця було спрямовано у сусідні Італію й Грецію, тоді як деякі вантажі подорожували у Китай і Канаду.

Національна нафтова корпорація Лівії (NOC) скасувала деякі вантажі, хоча вона не оголосила форс-мажор щодо всього експорту з країни. Джерело в NOC повідомило Reuters на початку цього місяця, що компанія дозволила деяким танкерам причалити до лівійських портів і завантажити сиру нафту зі сховищ, щоб уникнути штрафів за невиконання договірних зобов’язань.

Частину виробництва й експорту Лівії було припинено через політичне протистояння навколо керівництва центрального банку виробника ОПЕК.

Видобуток нафти на кількох лівійських родовищах було припинено 27 серпня після того, як конкуруючий уряд на сході оголосив про припинення всього видобутку й експорту нафти з Лівії.

Лівія, яка викачувала близько 1,2 млн б/д до зупинення, занурилася в глибшу політичну кризу через суперечку щодо керівництва Центрального банку Лівії, єдиного міжнародно визнаного депозитарію нафтових доходів Лівії.

Міжнародно визнаний уряд у столиці на заході країни Тріполі намагався замінити Садіка Аль-Кабіра, керівника Центрального банку Лівії. Це призвело до останньої суперечки між східним і західним урядами й політичними фракціями, що знову загрожує скороченням видобутку й експорту нафти в Лівії.

Раніше цього місяця ворогуючі політичні угруповання Лівії досягли згоди щодо механізму і термінів призначення керівника Центрального банку та ради директорів під час консультацій, організованих Місією підтримки ООН у Лівії.

Однак ситуація залишається невизначеною, оскільки прогрес у перемовинах застопорився.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти