У початок

Доходи росії від експорту нафти у липні знизилися на $2 млрд

На тлі зменшення обсягів постачань і нижчих цін доходи росії від експорту нафти знизилися на 2 млрд доларів, з 21 млрд до 19 млрд доларів. Про це йдеться у серпневому звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Зазначається, що російський експорт нафти в липні скоротився на 115 тис. барелів на добу (б/д), до 7,4 млн б/д.

Зокрема експорт нафти з росії до США, країн Євросоюзу, Великобританії, Японії й Південної Кореї скоротився на 2,2 млн б/д з початку бойових дій в Україні, проте дві третини цих обсягів уже переспрямовано на інші ринки. Серед напрямків для постачання російської нафти МЕА називає Індію, Китай і Туреччину.

У липні обсяг видобутку нафти в росії був лише на 310 тис. б/д нижче від рівня виробництва, який спостерігався до початку повномасштабної війни в Україні, розв'язаної росією, а обсяг експорту — нижче на 580 тис. б/д від того рівня, наголошують у МЕА.

При цьому агентство припускає, що після набуття чинності ембарго Євросоюзу на імпорт російської нафти її постачання на світовий ринок можуть скоротитися сильніше. За оцінкою МЕА, рф доведеться знайти нові ринки для 1 млн б/д нафтопродуктів і 1,3 млн б/д нафти.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти