У початок

Депутати пропонують збільшити фінансування ремонтів доріг

Народні депутати пропонують дозволити витрачати залишки субвенцій, перерахованих із державного бюджету місцевим бюджетам, на ремонт доріг за погодженням із «Укравтодором».

Про це народний депутат від фракції «Голос» перший заступник керівника Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк повідомив у своєму каналі в Telegram, передає «Бізнес.Цензор».

Відповідну поправку до законопроєкту про виділення коштів на закупівлю газу для НАК «Нафтогаз України» пропонують внести депутати Олександр Трухін («Слуга народу»), Орест Саламаха («Слуга народу»), Арсеній Пушкаренко («Слуга народу»), Анатолій Урбанський («За майбутнє» і Віталій Борт («Платформа за життя та мир», колишня «ОПЗЖ»).

«Правка цікава: зараз під час війни діє норма, що всі залишки субвенцій місцевим бюджетам («соцеконом» та інше) може бути використано лише на певні потреби, пов’язані зі війною, – фінансування ТРО, забезпечення житлом переселенців і т.п.. Тепер хочуть додати дороги», – пояснив Железняк.

Як повідомлялося, з початку повномасштабної війни Кабмін уже виділив Державному агентству автомобільних доріг (Украватодору) 6,37 млрд грн на відновлення дорожньої інфраструктури.

Перед цим Кабмін дозволив Укравтодору використати 2,49 млрд грн залишку коштів спеціального фонду державного бюджету для виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, залученими під державні гарантії на будівництво і ремонт доріг.

Зазначимо, основним матеріалом для будівництва доріг є бітум. Згідно з даними Консалтингової групи «А-95», з початку липня його постачання в Україну склали 4 тис. т, тоді як ще в червні-2022 цей показник становив 1,5 тис. т.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти