У початок

Ціни на нафту зростають після зниження до мінімумів більш як за два тижні

Ціни на нафту зростають після падіння до мінімумів більш як за два тижні на повідомленнях про те, що США планують продати додаткові барелі нафти зі стратегічного резерву.

Вартість грудневих ф'ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures на 8:10 за київським часом середи становить $90,52 за барель, що на $0,49 (0,54%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у вівторок ці контракти знизилися на $1,59 (1,7%), до $90,03 за барель.

Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на листопад на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) піднялася на цей час на $0,88 (1,06%), до $83,7 за барель. На час закриття попередніх торгів вартість цих контрактів опустилася на $2,64 (3,1%), до $82,82 за барель.

Президент США Джо Байден у середу оголосить про продаж додаткових 15 млн барелів нафти зі стратегічного нафтового резерву країни у відповідь на дії ОПЕК+ зі скорочення нафтовидобутку на 2 млн барелів на добу (б/д) з листопада, написало інформагентство Associated Press із посиланням на високопосадовців в адміністрації американського президента.

Крім того, як очікується, Джо Байден повідомить, що може ухвалити аналогічне рішення неодноразово цієї зими. Ці заходи спрямовані на приборкання зростання нафтових цін у світі. Про план продажу енергоресурсу із резерву було оголошено у березні, і його було розраховано на півроку. Загалом планувалося вивільнити 180 млн барелів.

На цю мить стратегічний нафтовий резерв США перебуває на мінімальному з 1984 року рівні, що становить близько 400 млн барелів нафти, пише Associated Press.

Водночас потенціал до зростання на нафтовому ринку зберігається через занепокоєння трейдерів з приводу пропозиції. «Ми продовжуємо вбачати низку можливостей для короткострокового підйому (цін на нафту – ред.), оскільки ембарго ЄС на постачання енергоресурсу з рф набирає чинності в грудні, а країни G7 продовжують працювати над стелею цін на російську нафту», – зазначили аналітики Fitch Solutions.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти