У початок

Ціни на нафту в росії впали до $42 за барель

Ціни на нафту на російських біржах впали до $42 за барель. Угоду за такою ціною було укладено на санкт-петербурзькій товарно-сировинній біржі 9 січня. Про це пише російський «коммерсант», передає «Бізнес.Цензор».

Договір передбачає продаж 10 тис. тонн нафти за 218 млн рублів, або за $42,19 за барель. Попередню нафтову угоду на цій біржі було проведено 23 грудня, тоді продали 30 тис. тонн нафти за 717,9 млн руб. (за $47,03 за барель).

Водночас сьогодні світові ціни на нафту зростають після падіння минулого тижня. Ціна березневих ф'ючерсів марки Brent під час торгів у понеділок зростала на 1,13% – до $79,4 за барель, лютневих ф'ючерсів на WTI — на 1,19%, до $74,6 за барель. Спотова ціна на російську нафу Urals збільшилась до $52,57 за барель.

Як повідомлялося, за офіційними даними мінфіну рф, середня ціна на нафту російської експортної марки Urals у грудні 2022 року зменшилась до $50,47 за барель порівняно із $66,47 за барель у листопаді й $70,62 за барель – у жовтні минулого року. Порівняно із груднем 2021 року ціна на барель Urals упала у 1,4 раза.

Нагадаємо, після досягнення домовленості між 27 державами-членами Євросоюзу країни «Великої сімки» (G7), а також Австралія з 5 грудня 2022 року запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з росії, на рівні $60 за барель. Водночас набрали чинності санкції ЄС, що передбачають заборону на імпорт, купівлю й транспортування російської нафти в країни Євросоюзу і треті країни.

Відповідно до механізму обмеження цін на російську нафту, дія цієї заборони не поширюватиметься на надання професійної допомоги, посередницьких послуг, фінансування й фінансової допомоги для транспортування, торгівлі російською нафтою, що продається країнам за межами ЄС за ціною, нижчою від граничної.

За даними Bloomberg, станом на 8 грудня вартість російського сорту нафти Urals, на яку торік припадало близько 60% морського експорту країни, становила $43,73 за барель.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти