Ціни на нафту продовжують знижуватися в п'ятницю, 1 квітня, після падіння напередодні на заяві президента США Джо Байдена про намір щодоби спрямовувати на ринок у середньому по 1 млн. барелів нафти зі стратегічного резерву (SPR) протягом наступних шести місяців.
Байден, виступаючи у Білому домі, закликав американські компанії нарощувати видобуток, щоб досягти зниження цін на нафту. Це, споряд з іншим, дасть змогу знизити роль експорту енергоносіїв із рф, заявив він.
Крім того, Байден запропонував розглянути в Конгресі заходи, які б підштовхнули компанії в США до більш активного видобутку нафти.
Вартість червневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 8:10 за київським часом у п'ятницю склала $104,35 за барель, що на $0,36 (0,34%) нижче за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у четвер ці контракти здешевшали на $6,73 (6%), до $104,71 за барель.
Ціна на ф'ючерси на нафту WTI на травень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) склала на цей час $99,66 за барель, що на $0,62 (0,62%) нижче за підсумкове значення попередньої сесії. У четвер вартість цих контрактів упала на $7,54 (7%), до $100,28 за барель.
У березні Brent здорожчала на 6,9%, WTI – на 4,8%, за перший квартал ціни зросли відповідно на 39% і 33%.
«У принципі, це тимчасовий захід, покликаний мінімізувати весняний підйом цін на нафту, — заявив аналітик S&P Global Commodity Insights Маршалл Стівз, коментуючи рішення Байдена про вивільнення нафти з SPR. — Він дозволить трохи збільшити постачання на ринок».
«Однак війна в Україні має вирішальний вплив на ринок, і основним чинником залишається можлива втрата російської нафти», — наводить слова експерта Market Watch.
Аналітики Goldman Sachs знизили прогноз вартості Brent на друге півріччя 2022 року на $10 за барель, до $125 за барель завдяки появі інформації про плани Байдена. На думку експертів, дії США не розв'яжуть проблеми «структурного дефіциту на нафтовому ринку».
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти