У початок

Ціни на дизпальне у Мексиці зростуть через заборону експорту з росії

Роздрібні ціни на дизельне пальне в Мексиці можуть зрости в жовтні після тимчасової заборони росії на експорт ДП й бензину, що, як очікується, призведе до подальшого скорочення світових постачань дизпального. Про це повідомляє Argus.

Минулого тижня російський уряд розпочав безстрокову заборону на експорт дизельного пального й бензину у відповідь на внутрішню паливну кризу. У той час як деякі трейдери очікують, що заборону буде скасовано протягом кількох тижнів, деяким країнам, які імпортують російське дизпальне, можливо, доведеться шукати альтернативу в США, звідки Мексика постачає більшу частину свого імпорту.

Згідно з даними Управління енергетичної інформації США (EIA), запаси дизельного пального в США за перші три тижні вересня були на другому найнижчому середньому рівні за останні 22 роки – 120,3 млн барелів через скорочення імпорту й нещодавнє зростання внутрішнього попиту. 

Роздрібні ціни на дизпальне в Мексиці досягли найвищої позначки цього року, у середньому Ps24,11/л ($5,20/галон) у вересні, згідно з цінами, повідомленими роздрібними торговцями паливом Комісії з регулювання енергетики (CRE) і відстежуваними Argus.

Таке підвищення було частково спричинене зростанням цін на ДП, що постачається на схід Мексики, яке досягло свого найвищого рівня за весь рік у середньому $3,15/галон у вересні, згідно з оцінками Argus.

Ключовим конкурентом Мексики для американського дизельного пального, ймовірно, буде Бразилія, яка стала значним покупцем російського ДП після того, як торік ЄС заборонив імпорт більшості російської нафти й нафтопродуктів. Згідно з даними Міністерства торгівлі країни, Бразилія імпортує 20-25% свого дизпального, а в серпні понад три чверті з 270 тис. барелів на день (б/д), які вона імпортувала, надійшли з росії.

Хоча бразильські імпортери очікують, що російські нафтопереробники виконають контракти після заборони на експорт, зі слів учасників ринку, російський уряд може наказати внести зміни будь-якої миті. 

Мексика ще більше залежить від імпорту ДП, ніж Бразилія. З січня по липень виробництво дизпального в Мексиці становило в середньому 137 тис. б/д, що становить приблизно 35% попиту. За даними Міністерства енергетики країни, імпорт склав близько 256 тис. б/д протягом цього періоду — в основному із США, — на 5% більше, ніж роком раніше.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти