У початок

Ціни LPG в Литві та Румунії знижуються через мляві продажі

У другій половині січня в Польщі та країнах Балтії в сегменті автогазу зберігається низька торгівельна активність. Водночас пропан продовжує непогано продаватися на тлі холодної погоди, що встановилася в регіоні.

Ціни автомобільних партій суміші на польських терміналах порівняно з минулим тижнем не зазнали змін і становлять $645-680/т на умовах FCA, а з урахуванням вартості транспорту до польсько-українського кордону — $680-734/т DAP. Реалізація на українському напрямку лишається низькою через неконкурентні ціни та млявий попит. У першій половині січня 70% продажів припало лише на дві польські компанії — Pakar Jacek і Bialchem Group. Нагадаємо, що ці компанії фігурують як великі покупці російського бутану. Зокрема Pakar Jacek постачає важку суміш з вмістом до 90% бутану по $588-593/т FCA Білосток, що на кордоні становить $620-635/т DAP.

«Постачання такого газу триватимуть максимум до середини лютого, доки не вичерпаються запаси», — вважає один з польських трейдерів. Готуючись до ембарго, у грудні російські компанії відвантажили залізницею в бік Польщі та Білорусі 31 тис. т бутанів, максимальний обсяг з червня минулого року. Але вже січні потік помітно послабшав, упродовж першої половини місяця у польському напрямку поїхало лише 5 тис. т газу.

Гуртові партії пропану в польських портах подорожчали з $670-680/т, до $675-680/т FCA. Через холодну погоду, зокрема на півдні країни, зберігається хороший попит у сегменті опалення. Морози також допомогли продажам пропану в Латвії, хоча Latvijas Propana Gaze все ж таки довелося скоригувати січневі плани з реалізації. «Терміни прибуття другого судна перенеслися на перші числа лютого», — повідомили в компанії. Нагадаємо, перший VLGC надійшов у Ригу 10 січня, а другий корабель мав прибути приблизно 20-25 січня. Автомобільні партії пропану для українських клієнтів пропонувалися з премією €100/т до середніх котирувань січня.

Котирування LPG у Північно-Західній Європі дещо зросли, реагуючи на подорожчання нафти на світовому ринку. Великі партії пропану торгувалися на рівні $483/т CIF ARA, це на $9/т більше порівняно з минулим тижнем. Бутан зріс на $4/т, до $476/т CIF ARA.

Ціни суміші на литовських ГНС за тиждень зменшилися на $17-20/т, до $645-653/т з урахуванням транспорту до польсько-українського кордону. Компанія ORLEN Lietuva на 19-25 січня встановила ціну ПБТ на рівні $560/т FCA Юодекай, це на $15/т менше попереднього тижня.

Цього тижня ціни просіли й на півдні. Автомобільні партії ПБТ у Галаці зменшилися на $20/т, до $630/т FCA. «Ціни довелося зменшити, оскільки на українській стороні вже є пропозиції по $615/т», — сказали в румунській компанії. Пропан у Галаці тримається на позначці $630-635/т, а з Мангалії автообсяги пропонуються по $640-650/т. За словами трейдерів, попит в Румунії у другій половині січня знижений, але на контрасті з млявим українським напрямком ситуація на внутрішньому ринку виглядає не такою ж і поганою.

Залізничні партії суміші на польсько-українському кордоні подешевшали на $5/т, до $700-710/т DAP Ізов/Ягодин. Попит на вагони за такими цінами лишається обмеженим. Бутан з угорського напрямку пропонувався по €540/т DAP Еперешке. За словами трейдера, що пропонує цей ресурс з початку року, упродовж січня вдалося реалізувати лише частину обсягів.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти