У початок

Ціна на газ у ЄС наблизилася до $600/тис. куб. м на пом'якшенні прогнозу погоди

Нормалізація температурного треку в Європі, його наближення до погодної норми не змогли підтримати ціни на газ. Вони знизилися майже до $600 за тисячу кубометрів, повідомляє "Інтерфакс".

Актуальний прогноз виявився набагато м'якшим за попередній, передусім щодо температур у нічний час, зараз вони очікуються набагато вищими, ніж у початковому морозному прогнозі.

Тепла погода у жовтні, листопаді й січні, а також заходи економії призвели до того, що на цю мить рівень запасів газу в ПСГ максимальний за історію спостережень. Це посилює впевненість влади у благополучному проходженні зими.

Український транзит

Оператор ГТС України (ОГТСУ) прийняв від «газпрому» заявку на транзит на вівторок обсягом 32,8 млн куб. м, повідомила українська компанія. Показник у понеділок становив 35,4 млн куб. м. Потужності заявлені лише для однієї з двох точок входу в ГТС країни – газовимірювальної станції «Суджа». Для коридору через ДВС «Сохранівка» заявку не прийнято.

ОГТСУ оголосив форс-мажор прийому газу для транзиту через «Сохранівку», оскільки нібито не може здійснювати оперативно-технологічного контролю за компресорною станцією «Новопсков». Маршрут через «Сохранівку» забезпечував транзит понад 30 млн куб. м на добу. російський концерн вважає, що немає підстав для форс-мажору, як немає і перешкод для продовження роботи в колишньому режимі.

Європейський ринок

Ціни на європейському ринку знизилися, незважаючи на настання холодів.

Контракт із постачанням «на день уперед» на хабі TTF у Нідерландах знизився до $608 за тисячу кубометрів. Лютневий ф'ючерс – $615.

Азіатські котирування залишаються істотно вищими за європейські. Лютневий ф'ючерс на індекс JKM Platts (Japan Korea Marker, що відображає спотову ринкову вартість вантажів, які постачаються в Японію, Південну Корею, Китай і Тайвань) – $957.

Виробництво електроенергії за рахунок вітроустановок у Європі в понеділок упало до 25% енергобалансу у ЄС після 29% у середньому за минулий тиждень, повідомляє асоціація WindEurope.

Запаси газу в Європі

Поточний рівень запасів у Європі скоротився до 81,49% – це на 19 процентних пунктів вище за середній показник на ту ж дату за останніх п'ять років, повідомляє асоціація Gas Infrastructure Europe (GIE).

За газову добу 15 січня запаси скоротилися на 0,2 процентного пункту. У вихідні падає споживання газу в промисловості й, відповідно, відбір газу з ПСГ.

Європейські термінали для прийому СПГ з початку січня працюють із продуктивністю 63% за середнього показника за грудень 67%.

Німеччина у вихідні відкрила свій другий термінал для прийому СПГ на балтійському узбережжі: до терміналу у Вільгермсхафені додався термінал у Любміні. Однак інший термінал, що нещодавно відкрився, – в голландському Емсхавені – як мінімум до кінця січня закрито через аварію в системі теплопостачання.

Запаси у США

Стан запасів у ПСГ США набуває дедалі більшого значення для світового ринку, оскільки країна активно нарощує експорт – насамперед у Європу.

За черговий звітний тиждень (закінчився 6 січня) запаси не скоротилися, а навіть зросли – на символічні 300 млн куб. м. Прогноз S&P Global передбачав скорочення на 200 млн куб. м. Причиною такої незвичайної динаміки стала тепла погода й несподівано швидке відновлення видобутку після збою, спричиненого холодами наприкінці грудня.

Поточний рівень резервів становить 60%, що майже відповідає середнім показникам за останніх п'ять років, повідомляє Управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго США.

На цю мить в EIA планують, що поточної зими запаси в сховищах впадуть на 60 млрд куб. м (середній показник за останніх п'ять років). На кінець березня, за прогнозами, обсяги природного газу в ПСГ становитимуть 40 млрд куб. м, що на 8% нижче за середній рівень за п'ять років.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти