У початок

Ціна на Brent тримається біля максимуму з листопада минулого року

Нафтові котирування трохи опускаються вранці у вівторок, причому північноморська Brent тримається поблизу максимуму з листопада минулого року, досягнутого напередодні.

Вартість березневих ф'ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures на 7:12 за київським часом становить $88,02 за барель, що на $0,17 (0,19%) нижче за показник на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у понеділок ці контракти здорожчали на $0,56 (0,6%) до $88,19 за барель, оновивши рекордний показник на закриття з 22 листопада.

Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на березень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) становить на цей час $81,58 за барель, що на 4 центи нижче за підсумкове значення попередньої сесії. За підсумками минулої сесії контракт знизився у ціні на 2 центи, до $81,62 за барель.

«Бики» на нафтовому ринку «отримують підтримку за рахунок надій на відновлення попиту в міру відкриття китайської економіки, причому слабкий долар також сприяє зростанню котирувань», зазначив аналітик FXTM Лукман Отунуга.

«Північноамериканська марка WTI може продовжити зростання не лише завдяки покращенню прогнозів для Китаю, але також за рахунок очікувань, що Федрезерв уповільнить темпи підвищення ставки», – додав він.

Поточна ситуація на ринку говорить про те, що трейдери, можливо, недооцінюють перспективи зростання попиту на паливо з боку китайських споживачів або очікуване скорочення видобутку нафти в росії, сказав керуючий директор SPI Asset Management Стівен Іннес.

Як очікується, 5 лютого набуде чинності «стеля» цін на російські нафтопродукти, включаючи мазут і дизельне пальне, пише MarketWatch.

«росія – найбільший постачальник дизельного пального в ЄС, вона забезпечила майже половину імпорту 2022 року», – зазначив голова відділу енергетичних ф'ючерсів у Mizuho Securities Боб Ягер. Призупинення імпорту з рф скоротить постачання дизпального на понад 660 тис. барелів на добу (б/д), додав він.

Тим часом кількість нафтових бурових установок, що діють в США, минулого тижня впала на 10 одиниць, рекордними темпами з вересня 2021 року, і склала 613, повідомила нафтосервісна компанія Baker Hughes. Кількість газових установок збільшилась на 6, до 156 одиниць.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти