У початок

Ціна на Brent піднялася вище за $100 за барель

Ціни на нафту помірно зростають під час ранкової сесії у четвер, попри зростання запасів палива в США й побоювання рецесії.

Вартість вересневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 8:11 за київським часом у четвер становить $100,25 за барель, що на $0,68 (0,68%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у середу ці контракти зросли в ціні на 8 центів — до $99,57 за барель, повідомляє «Інтерфакс».

Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на серпень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) становить на цей час $96,82 за барель, що на $0,52 (0,54%) більше за підсумкове значення попередньої сесії. На час закриття ринку в середу вартість цих контрактів піднялася на 46 центів, до $96,3 за барель.

Запаси нафти в США минулого тижня збільшилися на 3,25 млн барелів, показали опубліковані напередодні дані щотижневої доповіді Міністерства енергетики країни. Опитані агентством Bloomberg аналітики очікували скорочення на 1,5 млн барелів.

Товарні резерви бензину зросли на 5,82 млн барелів, дистилятів — на 2,67 млн барелів. Експерти очікували підвищення першого показника на 1 млн барелів, другого – на 1,7 млн ​​барелів.

«Зниження активності НПЗ й вивільнення майже 7 млн ​​барелів зі стратегічного резерву стали причинами чергового зростання запасів, — сказав провідний аналітик Kpler Метт Сміт. — Комерційні запаси нафти зараз на 6 млн барелів вищі, ніж на початку року, а стратегічний резерв за цей час скоротився більш ніж на 108 млн барелів, до 485 млн барелів».

Крім того, у середу стало відомо, що інфляція в США (індекс CPI) у червні прискорилася до 9,1% з 8,6% у травні, оновивши максимум з листопада 1981 року. Аналітики в середньому очікували на підвищення споживчих цін на 8,8%.

На думку трейдерів, прискорення інфляції підвищило ймовірність того, що Федеральна резервна система США може підняти ставку на липневому засіданні відразу на 1 процентний пункт замість 75 базисних пунктів. Таке різке посилення грошово-кредитної політики може наблизити настання рецесії у найбільшій економіці світу.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти