У початок

Дива не сталося: «Укравтогаз» із лютого закриває всі свої АГНКС

Також є російською мовою

Найбільша в країні мережа АГНКС «Укравтогаз» через високі ціни й несприятливу кон'юнктуру на ринку з 1 лютого припиняє комерційну заправку автотранспорту на всіх своїх станціях на невизначений час. Про це повідомляється на офіційному сайті компанії.

«З 01.02.2022 р. вносяться зміни у режим і графік роботи АГНКС мережі «Укравтогаз» – з 6:45 буде припинено комерційну заправку автотранспорту на АГНКС у зв'язку зі зменшенням обсягів реалізації CNG, зростанням вартості природного газу й електроенергії, а також несприятливою ​​кон'юнктурою ринку», – сказано у повідомленні.

Як раніше повідомляв enkorr, «Укравтогаз» уже здійснив два транші призупинення роботи своїх станцій: з 1 грудня 2021 року було закрито 34 станції і ще 32 – з 1 січня цього року. З 1 лютого буде закрито 11 працюючих АГНКС, що ще залишилися.

«Як бачите, дива не сталося, і наше підприємство постраждало в ситуації, що склалася, – сказав у коментарі enkorr директор «Укравтогазу» Олександр Ватажишин. – Досить подивитися біржові котирування, щоб зрозуміти, що відбувається. На цьому етапі ціна газу не змінюється, як він був дорогим, так і залишається дорогим, тому ми змушені піти на такий крок і призупинити роботу всіх своїх станцій».

Як зазначили в «Укравтогазі», це вимушений захід – до того часу, коли ціна стане привабливою для їхніх клієнтів. Але прогнозувати, коли це може статися, не беруться.

«Ми займаємося закупівлею газу, його компримуванням, очищенням і продажем, тому ми так само, як і решта промислових підприємств України, купуємо газ на ринку. А на ринку на сьогоднішній день ціна – понад тисячу доларів за тисячу кубометрів. Крайня була – 37-40 тисяч гривень за тисячу кубів. Це не дозволяє нам утримувати клієнтів: за такої закупівельної ціни ми не можемо давати привабливої ​​ціни для своїх клієнтів порівняно з цінами на інші види палива», – підсумував директор «Укравтогазу».

Як повідомили enkorr учасники ринку, на цей час весь ринок CNG в Україні катастрофічно швидко втрачає клієнтів — на сьогоднішні з працюючих раніше 215 станцій на «плаву» тримаються трохи більше 80-ти. Але скільки вони зможуть ще протриматисьза таких умов, незрозуміло.

Зазначимо, донедавна метан називали найбільш реальною альтернативою звичному бензину й дизельному пальному. Найбільшою перевагою природного газу вважалася його вартість, яка порівняно з вартістю інших видів пального для двигунів внутрішнього згоряння була у кілька разів меншою.

Довідка enkorr

ДП «Укравтогаз» увійшло у нафтовий дивізіон «Нафтогазу». У рамках цього процесу у грудні 2018 р. «Укравтогаз» очолив Олександр Ватажишин. Після цього компанія розпочала оновлення організаційної системи управління для оптимізації витрат на виробництво стисненого газу й запобігання незаконним діям під час його реалізації через мережу заправних станцій компанії.

«Укравтогаз» має 90 автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій, з яких 9 залишилися на непідконтрольних Україні територіях. Компанія займає третину ринку з продажу стисненого природного газу в Україні.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти