У початок

Чехія наростила частку російської нафти до 65%

Частка імпорту російської нафти в обсязі постачань до Чехії у січні-квітні становила 65%. Про це повідомило чеське видання Ekonomicky denik із посиланням на статистику.

У 2019-2021 роках частка рф становила близько 50% у кількісному вираженні. 2022 року, на тлі повномасштабної війни, яку розпочала росія проти України, і оголошених за це проти неї санкцій, показник зріс до 56%. Як повідомляли «Ведомости», 2022 року Чехія наростила постачання «дружбою» на 25%, до 4,2 млн т. Прем'єр Чехії Петро Фіала у травні повідомляв про бажання Праги знизити залежність від постачань цим нафтопроводом. 

У ціновому вираженні частка рф нижча – 52%. Це пов'язано з тим, що вартість російської сировини менша, ніж із альтернативних джерел. Так, тонна російської нафти коштує Чехії 8 464 крони ($383), тонна нафти з каспійського регіону коштує близько 15 тис. крон ($679).

Цього року Чехія отримує нафту з Азербайджану, Казахстану і росії. У статистиці немає постачань із США, хоча на них 2021 року припадало понад 10% сировини.

Як пише Ekonomicky denik, Чехія майже повністю позбулася залежності від російського газу. На нього припадає 10% постачання. 80% країна отримує з Норвегії.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти