У початок

Частину працівників французьких НПЗ зобов’язали вийти на роботу

Уряд Франції вжив заходів для примусового виклику на роботу частини працівників нафтопереробних заводів, які страйкують уже два тижні, виступаючи проти пенсійної реформи.  Про це повідомляє Reuters, пише «Європейська правда».

Міністр транспорту Франції Клеман Бон заявив, що в уряді вжили кроків для принаймні мінімального відновлення роботи нафтопереробного заводу Fos. У Міненерго уточнили, що на кожну зміну зобов’язані будуть з’являтися мінімум троє працівників.

Після цього наказу на підприємстві сталися сутички – деякі страйкарі кидали у поліцію різними предметами, проти них застосували сльозогінний газ. Надійшли повідомлення про трьох постраждалих правоохоронців.

Деякі нафтопереробні заводи у Франції через страйк не постачають продукцію на ринок уже другий тиждень. Проблем із наявністю пального на заправках здебільшого поки немає, зокрема завдяки задіянню урядом стратегічного резерву. Однак у деяких регіонах, зокрема на півдні, з’являються перші ознаки дефіциту.

Страйк позначився й на енергосекторі — у профспілках кажуть, що обсяги виробництва скоротилися на 15,6 ГВт. Утім, ознак дефіциту всередині країни поки не спостерігають, і Франція продовжує експортувати електроенергію у сусідні держави.

Раніше зобов'язали повернутися на роботу і частину сміттярів Парижа, щоб не допустити колапсу з вивезенням відходів у столиці. Тим часом профспілка вирішила продовжити страйк до наступного понеділка.

Нагадаємо, страйки є частиною ширших протестів проти непопулярної пенсійної реформи, яку президенту Макрону й уряду вдалося «протиснути» в обхід парламенту за спеціальною процедурою.

Уряд після цього «пережив» вотум недовіри завдяки голосам 9 депутатів. Утім, по всій країні продовжилися протести з вимогою вже не тільки відкликання реформи, а й відставки уряду та президента, а опозиційні депутати оскаржили реформу в Конституційній раді.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти