Ціни на нафту продовжують зростати у вівторок після підйому напередодні на сигналах збільшення промислової активності у США й Китаї.
Ринок підтримують також побоювання посилення геополітичної напруженості після удару Ізраїлю по консульству Ірану в Дамаску, зазначає Market Watch.
Вартість червневих ф'ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures за даними на 8:10 за київським часом становить $87,85 за барель, що на $0,43 (0,49%) вище, ніж на закриття попередніх торгів. У понеділок ці контракти здорожчали на $0,42 (0,5%), до $87,42 за барель.
Ф'ючерси на нафту WTI на травень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) зросли в ціні на цей час на $0,44 (0,53%), до $84,15 за барель. За підсумками попередніх торгів вартість цих контрактів збільшилася на $0,54 (0,7%), до $83,71 за барель, максимуму з 27 жовтня.
Звіт Інституту управління постачаннями (ISM), оприлюднений у понеділок, показав зростання ділової активності у виробничому секторі США. Індекс ISM Manufacturing у березні збільшився до 50,3 пункту порівняно з 47,8 пункту місяцем раніше. Значення індикатора вище за 50 пунктів говорить про зростання активності в секторі. Індекс піднявся вище за цю позначку вперше за 17 місяців.
Тим часом у Китаї індекс менеджерів із закупівель (PMI) у переробній промисловості минулого місяця піднявся до 50,8 пункту – максимуму з березня минулого року, повідомило минулої неділі Державне статистичне управління (ДСУ) країни. Індикатор перевищив позначку 50 пунктів уперше за п'ять місяців.
«Сильні статдані з Китаю посилюють надії на те, що промисловий сектор країни зможе повернутися до сталого зростання, і це стане одним із найважливіших чинників підтримки цін на нафту цього року», – зазначає аналітик XS.com Самер Хасн, слова якого наводить Market Watch.
Нафтовий ринок продовжує чекати на новини від ОПЕК+. Держави коаліції, які проведуть чергову зустріч 3 квітня, ймовірно, збережуть діючі обмеження видобутку.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти