У початок

Brent торгується за $73,26 за барель

Ціни на нафту у середу залишаються стабільними другий день поспіль, оскільки занепокоєння ескалацією військових дій у війні в Україні може призвести до порушення постачань нафти з росії й ознаки зростання імпорту китайської сирої нафти компенсують дані про зростання запасів нафти у США. Про це пише Reuters.

Станом на 05:41 за Гринвічем ф’ючерси на нафту Brent впали на 5 центів – до $73,26 за барель. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate залишилися на рівні $69,39 за барель.

Ескалація розв’язаної рф війни між великим виробником нафти росією й Україною цього тижня тримає ринок під тиском.

«Ми можемо очікувати, що ціни на нафту (Brent) поки що залишаться на рівні вище від $70, оскільки учасники ринку продовжують стежити за геополітичними подіями», — сказав Єп Джун Ронг, ринковий стратег IG.

У вівторок Україна вперше застосувала американські ракети ATACMS, щоб завдати удару по території росії, повідомила москва. Президент росії владімір путін знизив планку можливого ядерного удару.

«Це знаменує нове зростання напруженості у російсько-українській війні й повертає увагу до ризику перебоїв з постачаннями на ринку нафти», — заявили аналітики ANZ у примітці для клієнтів.

З боку попиту запаси сирої нафти в США зросли на 4,75 млн барелів за тиждень, що закінчився 15 листопада, повідомили у вівторок ринкові джерела з посиланням на дані Американського інституту нафти.

Це було більшим зростанням, ніж очікували аналітики, опитані Reuters, на 100 тис. барелів.

Проте запаси бензину впали на 2,48 млн барелів порівняно з очікуванням аналітиків щодо зростання на 900 тис. барелів.

Запаси дистилятів також впали, втративши 688 тис. барелів минулого тижня, повідомили джерела.

Офіційні урядові дані має бути опубліковано пізніше у середу.

У зв'язку з підвищенням цін на нафту з'явилися ознаки того, що Китай, найбільший у світі імпортер сирої нафти, міг збільшити закупівлю нафти цього місяця після періоду слабкого імпорту.

Дані системи відстеження руху суден Kpler показали, що імпорт сирої нафти у Китай наприкінці листопада досяг рекордного рівня або близько до нього, повідомив Reuters аналітик.

Слабкий імпорт Китаю цього року вплинув на ціни на нафту, Brent впала на 20% порівняно з квітневим піком у понад $92 за барель.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти