У початок

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Болгарський парламент відмовився від наміру заборонити імпорт російської нафти до кінця цього року і вирішив, що це має відбутися до кінця жовтня 2024 року, повідомляє Euractiv.

У ввечері 27 вересня економічний комітет парламенту ухвалив, що «лукойл нефтохім бургас», найбільший нафтопереробний завод (НПЗ) на Балканах, отримає новий подовжений графік відмови від російської нафти.

До 31 березня 2024 року частка російської нафти в структурі переробки на НПЗ повинна бути не більшою за 75%. Національна асамблея ухвалила графік, згідно з яким «лукойл нефтохім» має поступово переходити на роботу з неросійською нафтою.

«За останній рік ми побачили, що з боку «лукойл нефтохім бургасу» немає підготовки до транзиту неросійської нафти. Через коротші терміни переходу на неросійську нафту існує ризик значного зростання цін на паливо, спекуляцій і навіть дефіциту палива», — заявив міністр економіки Богдан Богданов.

У середині наступного року обсяги російської нафти мають становити не більше 50%, до 30 вересня – менше 25%, а після 31 жовтня переробляти лише неросійську. Термін європейського відступу закінчується лише через два місяці.

Митне агентство контролюватиме виконання цього плану й інформуватиме Міністерство фінансів про прогрес. Держава може спостерігати за цим процесом, оскільки повернула контроль над нафтопортом «Росенець» поблизу Бургаса.

Протягом двох місяців НПЗ у Бургасі був не визначеним через тиск депутатів від правлячої більшості щодо швидкого виходу з російської сирої нафти, серед яких Делян Добрев з ГЕРБ грав роль «яструба».

Минулого тижня «лукойл нефтохім» заявив, що передчасна відмова від імпорту російської нафти загрожує стабільності роботи найбільшого НПЗ на Балканах і створює ризики на ринку палива в країні.

У компанії відзначили, що відстрочка заборони на імпорт російської нафти дозволила «лукойл нефтохім бургас» пропонувати найдешевше паливо в ЄС.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти