У початок

Bloomberg: росія продовжує збільшувати постачання нафти морем

Постачання морем російської нафти зростає і жодних ознак скорочення видобутку не видно, стверджує Bloomberg. За чотири тижні обсяг нафти, що перевозиться морем, склав майже 4 млн барелів на добу. Щодо першого тижня квітня показники збільшились на 15%.

З березня росія зобов'язалася скоротити видобуток нафти на 500 тис. барелів на добу (б/д) від рівня січня. Проте, за даними Bloomberg, постачання сирої російської нафти на міжнародні ринки продовжує зростати. Наразі обсяги постачання більш ніж на 1,2 млн б/д перевищують показники кінця 2022 року.

Сукупний обсяг нафти на танкерах, які прямують у Китай, Індію, Туреччину, а також танкерів, які не вказали кінцевого пункту призначення, за чотири тижні зріс до максимальних з початку минулого року 3,81 млн б/д.

У середньому з 22 квітня по 19 травня постачання сирої російської нафти до європейських країн скоротилося до 63 тис. б/д. Єдиним пунктом призначення, до якого доставлялася нафта з росії, була Болгарія. У країнах Північної Європи російська нафта не відвантажувалася.

Нафту з рф, за даними агентства, загалом перевозили 35 танкерів. З 12 по 19 травня було транспортовано 26,7 млн барелів, що на 4% нижче від показників попереднього зазначеного терміну тижня. Постачання російської нафти з новоросійська скоротилися до 334 тис. б/д.

Про те, що росія з березня добровільно скоротить видобуток нафти на 500 тис. б/д від рівня січня, було оголошено у лютому. У квітні віце-прем'єр рф новак заявив про продовження обмежень до кінця цього року. За задумом кремля, механізм має відновити баланс попиту й пропозиції і підтримати ціни на тлі західного тиску. Проте, за даними ОПЕК, видобуток нафти в росії в березні склав 9,7 млн б/д, що лише на 300 тис. барелів менше, ніж у лютому.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти