У початок

Блокування кордону з Польщею може вплинути на постачання пального — Тарас Качка

Київ сподівається провести цього тижня перемовини з Польщею і Європейською комісією щодо блокування польськими перевізниками українських вантажівок на кордоні. Про це повідомляє Reuters.

«Цього тижня ми сподіваємося провести переговори в тристоронньому форматі», – заявив торговий представник України Тарас Качка.

З його слів, блокування може вплинути на критично важливі постачання енергоресурсів для України.

Найбільшою мірою це стосується скрапленого газу, меншою – бензину й дизельного пального, сказав посадовець, додавши, що також постраждав імпорт з країн Балтії, а не лише з Польщі.

Він назвав це «передкризовою ситуацією».

Як зазначає Качка, Київ готовий обговорити додаткові правила для поліпшення роботи як українських, так і польських перевізників.

Як відомо, минулого тижня Україна і Польща провели перемовини стосовно блокування, але обидві сторони повідомили про відсутність прогресу. У неділю українська влада заявила, що на польському боці кордону застрягло близько 3 тис. вантажівок, зокрема з паливом і гуманітарною допомогою.

Як повідомлялося раніше, через протест польських перевізників, що розпочався 6 листопада, на пунктах пропуску «Ягодин–Дорогуськ», «Краківець–Корчова» і «Рава-Руська–Гребенне» черги на в'їзд перед заблокованими пунктами пропуску на українсько-польському кордоні з польського боку сягають 40 км.

За даними Мінінфраструктури, на українсько-польському кордоні було заблоковано 20 тис. транспортних засобів, а потік вантажних автомобілів через нього впав на 20-25%.

Як зазначають автори матеріалу «Польський іспит для українського паливного ринку» Сергій Куюн і Наталя Курган, страйк польських перевізників насамперед шкодить самій Польщі. «Якщо страйк затягнеться, це може призвести до втрат польських трейдерів, які сьогодні закупилися пальним під українські потреби, але змушені рахувати збитки. У середньостроковій перспективі українські постачальники можуть переорієнтуватися на нові джерела імпорту», – підсумовують вони.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти