У початок

Атаки українських дронів вивели з ладу 10% потужностей НПЗ рф

Росії, ймовірно, доведеться зменшити видобуток нафти у найближчі місяці, оскільки санкції США проти «тіньового флоту» танкерів обмежили її можливості для експорту сировини, а удари українських безпілотників вивели з ладу близько 10% потужностей російських нафтопереробних заводів.

Про це пише Reuters із посиланням на трьох топменеджерів російських нафтових компаній та понад 10 трейдерів, а також керівників нафтопереробних підприємств і портових агентів.

За підрахунками агентства на основі даних трейдерів, атаки українських дронів у січні вивели з ладу близько 10% потужностей російських нафтопереробних підприємств.

Низка підприємств, зокрема рязанський, волгоградський і астраханський НПЗ, припинили виробництво пального, і на їх відновлення знадобляться тижні або місяці, повідомили джерела агентства у російській нафтопереробній галузі.

За словами трейдерів, Україна також атакувала російські сховища нафти, трубопроводи та насосні станції, перериваючи маршрути транспортування сировини до експортних портів і нафтопереробних заводів.

Внаслідок цього один із найбільших російських портів – усть-луга на Балтійському морі – зменшив обсяги перевалки нафти у січні до мінімуму за останні чотири роки і працює лише на половину своєї потужності, повідомили трейдери.

Крім того, запроваджені у січні санкції США проти «тіньового флоту» танкерів обмежили здатність росії експортувати нафту. Дані про міжнародну торгівлю вже вказують на зниження обсягів експорту.

За підрахунками Reuters на основі даних трейдерів, обсяги перевезень нафти із російських західних портів – приморська, усть-луги та новоросійська – в січні впали на 17%,, порівняно із січнем 2024 року.

На це вплинули останні санкції США проти «тіньового флоту» Росії, запроваджені урядом президента Джо Байдена. За даним трейдерів, через це вартість транспортування нафти з російського тихоокеанського порту козьміно до Китаю зросла у січні в п’ять разів, а деякі китайські та індійські порти відмовилися приймати підсанкційні танкери.

За словами трейдерів, багато китайських та індійських покупців також вимагають, щоб нафту транспортували танкери, на які не поширюються санкції, і почали купувати більше сировини із Саудівської Аравії, ОАЕ та Іраку.

У результаті російські компанії та трейдери вимушені зберігали на борту кораблів у морі 17 млн барелів нафти, за оцінками Goldman Sachs. У першій половині 2025 року кількість може зрости до 50 млн барелів.

Водночас три топменеджери російських нафтових компаній у розмові з агентством визнали, що за таких умов у росії не буде іншого вибору, як обмежити видобуток нафти.

За їхніми словами, у росії вже збільшується надлишок нафти через падіння експорту та скорочення потужностей нафтопереробки. У рф мало сховищ, і останніми тижнями Україна атакувала деякі з цих об’єктів безпілотниками.

Вони припустили, що зменшення видобутку може початися з невеликих обсягів, коли загальний видобуток нафти у росії впаде нижче 9 млн барелів на добу (б/д) у найближчі місяці, але може прискоритися, якщо дефіцит танкерів і збої у нафтопереробній галузі продовжуватимуться.

Щоденний видобуток нафти у росії нині становить близько 9 млн барелів, що вже значно нижче рекордних 11,25 млн у 2019 році. У тому числі приблизно 5 млн барелів на добу призначені для переробки на її власних нафтопереробних заводах.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти