У початок

2023 року США мають намір стати нетто-експортером сирої нафти

Сполучені Штати стали світовим експортером сирої нафти за останні кілька років, але експорт не перевищував її імпорту після Другої світової війни. Це може змінитися наступного року, повідомляє Reuters.

Продажі американської сирої нафти іншим країнам зараз становлять рекордних 3,4 млн барелів на день (б/д), при цьому експорт продуктів нафтопереробки, таких як бензин і дизельне пальне, становить близько 3 млн б/д. Сполучені Штати також є провідним експортером скрапленого природного газу (СПГ), де очікується стрімке зростання найближчими роками.

Але Сполучені Штати споживають 20 млн барелів сирої нафти на день, найбільше у світі, і їх видобуток ніколи не перевищував 13 млн б/д. Донедавна ідея про те, що це буде що завгодно, але не великий імпортер сирої нафти, була дурницею.

Минулого місяця урядові дані США показали, що чистий імпорт сирої нафти США впав до 1,1 млн б/д, що є найнижчим показником з початку ведення обліку в 2001 році. Це набагато менше, ніж п’ять років тому, коли Сполучені Штати імпортували понад 7 млн б/д. 

Чинники, що змінюють це рівняння цього року, включають санкції, які завдають шкоди російському експорту нафти й природного газу після її вторгнення в Україну, а також масштабне вивільнення Вашингтоном нафти з надзвичайних запасів для боротьби зі стрімкими цінами на бензин.

«Повномасштабне вторгнення росії в Україну підштовхнуло новий попит на американські енергоносії й має підштовхнути експорт нафти до імпорту наприкінці наступного року, якщо видобуток сланців прискориться», — сказав Рохіт Ратод, ринковий аналітик дослідницької компанії Vortexa.

Щоб стати нетто-експортером сирої нафти, Сполучені Штати повинні або збільшити виробництво, або скоротити споживання. Очікується, що наступного року попит на нафту в США зросте на 0,7%, до 20,51 млн б/д, а це означає, що видобуток доведеться збільшити.

Сполучені Штати вже видобувають більше нафти, ніж будь-яка інша країна світу, включаючи Саудівську Аравію і росію. Сланцеві родовища в США старіють, а зростання виробництва цього року було повільним. Наступного року загальний видобуток має досягти рекордних 12,34 млн б/д, але лише за умови, що ціни будуть достатньо прибутковими, щоб спонукати бурильників добувати більше.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти