У 2024 році українські безпілотники здійснили 81 атаку на нафтопереробні заводи (НПЗ) й сховища палива по всій росії, анексованому Криму та на окупованих територіях. Як пише видання Kyiv Post, про це йдеться в аналізі російської служби ВВС на основі повідомлень уряду й ЗМІ.
Удари було спрямовано як на НПЗ, так і на нафтобази, 31 атака була зосереджена на нафтопереробних заводах. Деякі об'єкти вимагали капітального ремонту, особливо на півдні росії, який обстрілювали найчастіше.
Близько 20% ударів припали на краснодарський край, інші райони, включаючи ростов (вісім атак), бєлгород (шість), а також орел і волгоград (по п'ять).
Частота атак різко знизилася у другому півріччі. Financial Times повідомила, що офіційні особи США в березні закликали Україну утриматися від ударів по енергетичній інфраструктурі рф, посилаючись на занепокоєння з приводу світових цін на нафту й потенційної помсти росії.
Ці попередження послідували за серією успішних українських ударів напередодні президентських виборів у росії 15-17 березня, на яких президент владімір путін здобув перемогу на тлі сумнівної легітимності.
Передові можливості безпілотників Києва дозволили здійснювати атаки глибоко на російській території, роблячи західні російські НПЗ вразливими. Зі слів колишнього аналітика ЦРУ Хеліми Крофт, на ці об'єкти припадає 60% експорту нафти москви.
Згідно з наявною статистикою, ці події порушили виробництво палива, що сприяло скороченню виробництва бензину й дизпального та підвищенню цін 2024 року.
Агентство Reuters повідомило, що незадіяні нафтопереробні потужності зросли до 2,7 млн тонн у листопаді, при цьому час простою з початку року зріс на 17% порівняно з попереднім роком.
Великі НПЗ, включаючи NORSI й волгоградський «лукойл», зіткнулися із затримками й збоями, які посилилися санкціями, що обмежують доступ до західних технологій, критично важливих для роботи.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти