Надходження російської нафти до держбюджету 2024 року зросли майже на третину – до найвищого рівня принаймні з 2018 року, що було спричинено вищими цінами на нафту, оскільки країна адаптувалася до міжнародних санкцій.
Згідно з підрахунками Bloomberg на основі даних міністерства фінансів, опублікованих 13 січня, податки, пов’язані з нафтою, 2024 року зросли до 9,19 трлн рублів ($89,4 млрд) порівняно з 7,04 трлн рублів рік тому. Ці надходження від видобутку сирої нафти й нафтопродуктів становили 83% загальних доходів росії від нафти і газу, які минулого року досягли 11,13 трлн руб..
Підвищення доходів від нафти відображає вищі ціни на сиру нафту марки Urals, ключову експортну суміш росії, і її дисконт до глобального порівняльного показника Brent зменшився, навіть на тлі обмеження ціни, встановленого країнами «Великої сімки» у відповідь на вторгнення кремля в Україну. москва пристосувалася до обмежень, включаючи заборону Європейського Союзу на імпорт російської нафти, використовуючи величезний «тіньовий» флот танкерів і переспрямовуючи продажі нафти азійським клієнтам.
Адміністрація Джо Байдена запровадила найжорсткіші санкції проти нафтової промисловості росії — ключової для фінансування агресії кремля проти України. Широкі санкції, оголошені минулого тижня, спрямовані проти двох великих виробників нафти, життєво важливих страховиків і трейдерів, пов’язаних із сотнями вантажів і приблизно 160 нафтовими танкерами.
Середня ціна на нафту Urals, яка використовується для податкових розрахунків, торік року становила $67,6/бар., що майже на 10% вище від середнього рівня 2023 року. Це був рік, коли національна нафтова промисловість зіткнулася з повним впливом порогової ціни G-7, яка обмежувала доступ до західних транспортування й страхування та підштовхнула Urals до рівня нижче за $50/бар. у перші місяці року.
Водночас 2024 року середній курс російського рубля становив приблизно $91,37, що на 10% менше, ніж попереднього року, що сприяло збільшенню доходів бюджету в місцевій валюті.
Нафтові надходження до російського бюджету минулого року були б вищими, якби вони не постраждали від великих державних субсидій національним нафтопереробникам. Уряд виплатив виробникам палива 1,82 трлн рублів за внутрішні постачання дизельного пального й бензину, повідомляє мінфін рф. Виплати частково компенсують нафтопереробникам різницю в цінах на автомобільне паливо в росії й за кордоном.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти